Тема літаків не сходить з порядку денного і постійно обговорюється, обговорюється не тільки в українському суспільстві, а й за кордоном. Насамперед ідеться про винищувачі F-16.
Про це сьогодні, 25 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.
Він звернув увагу, що літаки Україні потрібні не тільки для завдання ударів на полі бою, але і як частина протиповітряної оборони.
“Західні літаки є частиною протиповітряної оборони, тому що здійснюють винищувальні прикриття в повітряному просторі. Є райони, де працює ППО, і є райони, де працюють саме винищувачі. Така практика є в усіх країнах світу, які мають великі території. В Україні винищувачі стануть частиною системи протиповітряної оборони разом зі своїм зенітним озброєнням”, — зазначив Ігнат.
За його словами, взяти кілька типів літаків на озброєння, як, наприклад, танків і артилерії, неможливо, адже їх потрібно обслуговувати.
“Уявіть собі, якщо є танки Challenger, Abrams, Leopard різних типів, французькі танки — їх будуть освоювати підрозділами та впроваджувати у війська, створювати окремі батальйони чи бригади. Але літак — це технологічна річ, його потрібно обслуговувати, ремонтувати тощо. Шлях, яким Україна вирішила йти ще задовго до війни, — це єдиний тип багатоцільового літака. Це має бути єдиний тип, який буде на озброєнні всіх бригад. Це спростить його обслуговування, це спростить виконання завдань із різних місць”, — пояснив речник Командування Повітряних сил.
Ігнат також розповів, чому вибір припав на літаки F-16.
“Це найпоширеніший літак, його випустили понад 4000 одиниць. Літак, який пройшов модернізацію в кілька етапів, і може нести всі типи озброєння. Водночас якщо говорити про те, що потрібна і штурмова, і бомбардувальна авіація, F-16 може завдати озброєння, яке завдаватиме ударів по наземних цілях. Але ніхто ж не каже, що ми відразу можемо відмовитися від тих штурмовиків, бомбардувальників та інших винищувачів, які є на озброєнні нашої авіації. Якщо відбудеться передача таких винищувачів, буде варіант, швидше за все, як у Польщі. Сьогодні на польських аеродромах можуть разом стояти і МіГ-29, і F-16 і, можливо, інша авіаційна техніка. Тобто поетапний перехід на новий тип буде, але відразу відмовитися від тієї авіації, яка зараз на озброєнні, відповідно, ми не зможемо”, — сказав він.