Щоб стрибки тиску перестали доставляти масу проблем та бути джерелом страхів, потрібно завжди тримати організм у тонусі.
Погана погода не страшна
Дуже часто різка зміна погоди обіцяє проблеми зі здоров’ям.
У людей, схильних до гіпертонії, це викликає різкі стрибки тиску.
А це, у свою чергу, призводить до неприємних відчуттів у ділянці грудей, почервоніння шкіри, сильної пульсації вен та головних болів.
Втім, у кожної людини симптоми можуть бути своїми. А ось що їх усіх об’єднує – можливість запобігти розвитку неприємних ознак хвороби.
Терапевт Ольга Данилина радить дбати про своє здоров'я завжди, не чекаючи на загострення.
– Найкраще, що може зробити для свого організму людина, схильна до стрибків тиску, – тримати її в тонусі.
Для цього треба розуміти, коли наближається небезпечний стан, знати свій рівень нормального тиску та вміти повертати його у звичні рамки без допомоги сильних ліків, – каже терапевт.
Якщо погода «пустує»…
Під час перепадів тиску у метеозалежних людей часто може спостерігатися апатія, біль голови, запаморочення та розсіяність. Забрати ці симптоми можна, випивши тонізуючі напої (чай, кава або вода з лимонним соком).
– Деякі люди надають перевагу звичайному чаю трав'яними відварами.
Це припустимо, але зі схвалення лікаря. Разом з ним слід скласти список дозволених трав і треба дотримуватись правил приготування відварів. Інакше концентрація корисних речовин може виявитися занадто великою і це ще більше погіршить стан, попереджає Данилина.
Допоможе пережити зміну погоди та контрастний душ. Якщо сил стояти немає, можна набрати воду у ванну і полежати в ній кілька хвилин, додавши туди кілька крапель ефірної олії хвойної рослини (ялиця, сосна та ін.).
А ось гуляти в негоду не варто. Якщо стрибок тиску буде надто серйозним, людина може навіть знепритомніти.
– Краще переживати сильне нездужання вдома, у звичних умовах, під наглядом близьких. Тож допомога прийде швидше, у разі потреби, – нагадала терапевт.