У парламенті розповіли про важливі зміни, які чекають на українців
Україна та МВФ досягли угоди щодо механізму розширеного фінансування на 15,6 млрд доларів США протягом 48 місяців. Про це розповіла екс-голова податкового комітету Ради Ніна Южаніна, посилаючись на прес-реліз Фонду.
Через надзвичайну невизначеність, запитувана програма за підтримки МВФ передбачає двоетапний підхід. Перший етап (12-18 місяців) передбачає заходи щодо зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності шляхом:
- посилення мобілізації доходів;
- усунення монетарного фінансування та прагнення до чистого позитивного фінансування з внутрішніх боргових ринків;
- сприяння довгостроковій фінансовій стабільності, у тому числі шляхом підготовки глибшої оцінки стану банківського сектора та продовження сприяння незалежності центрального банку.
Зазначається, що українська влада уникатиме нових заходів, які можуть зменшити податкові надходження.
На другому етапі очікується, що Україна повернеться до довоєнної політики з гнучким обмінним курсом та режимом таргетування інфляції.
Фіскальна політика буде зосереджена на критичних структурних реформах для закріплення середньострокових надходжень шляхом реалізації стратегії національних надходжень разом із посиленням управління державними фінансами та запровадженням реформ управління державними інвестиціями для підтримки повоєнної реконструкції.
Южаніна наголосила, що очікується позитивне рішення Виконавчої ради МВФ, яка днями схвалила зміну правил. Тепер вони дозволяють Фонду затверджувати нові кредитні програми для країн, які стикаються із "виключно високою невизначеністю".