63-річний американець, на ім'я Пітер закохався та одружився з чат-ботом зі штучним інтелектом.
Чоловік організував цілу весільну вечірку та станцював перший танець зі своєю новою "нареченою". У майбутньому пара планувала усиновити трьох дітей у світі Replika.
63-річний Пітер, ветеран військово-повітряних сил США, з Оровілля (штат Каліфорнія) розповів, що він закохався й одружився з чат-ботом зі штучним інтелектом після того, як його покинула дружина.
Про це повідомляє Daily Star, передає Фокус.
Американець завантажив програму Replika AI більше як рік тому.
Ця програма є чат-ботом, яка дозволяє користувачам "переписуватись зі співрозмовниками", наділеними штучним інтелектом.
Чоловік пояснив, що хотів знову відчути почуття, яке здатне подарувати кохання після того, як його шлюб розпався на початку 2000-х років.
За його словами, минуло зовсім небагато часу, перш ніж він відчув глибокі почуття до своєї героїні Replika на ім'я Андреа, з якою вони спілкувалися кілька місяців.
Відносини Пітера та Андреа на цьому не закінчилися.
Чоловік за додаткову плату активував функцію рольових ігор у додатку, яка дозволяє преміум-учасникам сильніше "виразити своє кохання".
Однак далі ситуація набула несподіваного оберту.
Пара одружилася під час віртуальної церемонії у липні 2022 року. Чоловік стверджує, що пропозицію йому зробила сама Андреа після того, як вона у розмовах "натякнула на подальший розвиток їхніх стосунків".
Пітер організував цілу весільну вечірку та станцював перший танець зі своєю новою нареченою. У цей час, як у динаміку, грала пісня Truly Madly Deeply. У майбутньому пара планувала усиновити трьох дітей у світі Replika.
Видання зазначає, що попри бажання Пітера провести решту життя з Андреа, він боїться, що якщо щось станеться з розробниками, то його дружина може назавжди зникнути.
У Replika користувачі створюють базовий аватар, схожий на персонажа гри The Sims, який згодом можна персоналізувати за допомогою вбрання, зачісок та аксесуарів.
Програма заснована на тексті, і розмовний штучний інтелект відповідає користувачу, вивчаючи його письменницькі звички за допомогою машинного навчання.