Сучасна стоматологія робить усе можливе, щоб зберегти зуби здоровими. Але у деяких випадках, видалення не уникнути. Зуб необхідно видаляти, якщо він сильно зруйнований карієсом, уражений запущеними хворобами пародонту, є розхитаним або зламаним. Також видаленню підлягають атипові зуби мудрості та деякі моляри під час підготовки до ортодонтичного лікування. Сьогодні ми поговоримо про те, як проводиться видалення зуба, та як відновитися після цієї процедури. А також розглянемо, у яких клініках роблять видалення зуба в Києві якісно та безпечно.
Як проводиться видалення зуба?
Видалення зуба — це процедура, яка проводиться стоматологом широкого профілю або стоматологом-хірургом. Особливості та методика видалення можуть бути різними залежно від складності кожного клінічного випадку. Але ми розповімо, як відбувається видалення зуба найчастіше:
- Пацієнт отримує укол місцевої анестезії, щоб зменшити біль під час процедури. Рідше видалення проводиться під седацією.
- Лікар-стоматолог використовує спеціальні інструменти для того, щоб розкрити ясна та отримати доступ до зуба.
- Зуб відділяється від м'яких тканин та, за допомогою стоматологічних інструментів, витягується.
- За необхідності, лікар накладає на ясна у зоні видалення шви.
Пацієнт отримує інструкції щодо догляду за ротовою порожниною після видалення зуба, а рецепт на знеболювальні препарати, які можна приймати для зменшення болю та запалення. У деяких випадках, призначаються антибактеріальні ліки (антибіотики).
Зверніть увагу: якщо після видалення зуба ви відчуваєте сильний біль, набряк не сходить понад тиждень або піднялась температура — зверніться до свого лікаря.
Реабілітація після видалення зуба
Після видалення зуба важливо дотримуватися певних рекомендацій, щоб уникнути ускладнень та прискорити процес загоєння:
- Прикладайте лід на місце видалення протягом перших 24 годин. Це допоможе зменшити біль та набряк.
- Уникайте вживання їжі та напоїв, які можуть травмувати місце видалення, наприклад, твердої їжі, гарячих напоїв тощо.
- Не паліть тютюн та не вживайте алкоголь протягом перших 24 годин після видалення зуба.
- Уникайте активного полоскання рота протягом перших 24 годин. Пізніше можна починати полоскати рот розчином, рекомендованим вашим стоматологом.
- Дотримуйтесь інструкцій з прийому лікарських засобів, які назначив стоматолог.
- Уникайте фізичних навантажень та спання на боці, де було видалений зуб, протягом перших днів.
Точні рекомендації вам надасть ваш лікар-стоматолог. Дотримуйтесь рекомендацій дантиста, і процес реабілітації після видалення зубів буде легким та комфортним.