Самопроголошений президент Білорусі Лукашенко намагається виступити у ролі миротворця. Таким чином він розраховує продемонструвати свою самостійність та незалежність від рішень президента Росії Путіна.
Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова білоруського руху “За Свабоду” Юрій Губаревич.
“Лукашенко посилено намагається знайти для себе якусь особливу роль і місце в цій ситуації. І, звісно, він розуміє, що місце співучасника військової агресії не обіцяє в майбутньому йому жодних хороших перспектив. Тому існують спроби натягнути на себе роль миротворця, повернутися до тієї риторики, яку він використовував з 2014 року і досить успішно”, — сказав він.
Він нагадав, що до початку повномасштабної війни Росії проти України Європейський Союз запроваджував санкції проти Лукашенка та білоруських чиновників через політичні переслідування та порушення прав людини. Однак після 2014 року обмеження поступово зняли.
“Двічі увійти в одну річку для Лукашенка навряд чи вийде, тому що наразі його роль співучасника абсолютно всім очевидна. Але риторики своєї він не відкидає, оскільки це ще й спроба якимось чином позначити свою самостійність”, — зауважив він.
Губаревич вважає, що, найімовірніше, вільне переміщення російських військ територією Білорусі, її використання для завдання ударів по Україні та заява президента Росії Путіна про розміщення тактичної ядерної зброї (ТЯЗ) могли бути й не узгоджені з Лукашенком.
Як повідомлялося, 25 березня президент Російської Федерації Путін заявив, що на території Республіки Білорусь буде розміщено тактична ядерна зброя (ТЯЗ). Йдеться про перекидання 10 переобладнаних літаків, які можуть нести ядерні боєголовки.
Нагадаємо, 12 квітня міністр закордонних справ Білорусі Сергій Алєйнік під час візиту до Будапешта закликав негайно оголосити перемир’я в Україні та почати переговори про мир.
Раніше у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 31 березня йшлось про те, що самопроголошений президент Білорусі Лукашенко заявив, що підтримує мирні переговори “якнайшвидше” і запропонував свою допомогу як посередника.