Представник Повітряних сил Юрій Ігнат припустив, що наступного разу показник збиття ворожих снарядів може бути значно нижчим. Він розповів, що основу ППО України досі формують радянські ЗРК.
Попри високу ефективність протиповітряної оборони "дуже радіти" зарано, адже Україна все ще потребує західного озброєння. Про це 9 травня заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у коментарі "BBC Україна".
Військовий зазначив, що така ефективність є результатом наполегливої та важкої роботи українських захисників.
"Є великий набутий досвід роботи військових, вдосконалюються мобільні вогневі групи, збільшується наявність і номенклатура західного озброєння", — пояснив речник.
Однак "дуже радіти", за словами Ігната, ще рано. Він підкреслив, що нині результативність роботи ППО залежить від того, що й куди запустили ЗС РФ, а також від наявності там необхідних засобів.
Ігнат зазначив, що для насичення ППО України західними системами потрібні роки. Він розповів, що основою ППО досі залишаються ще радянські системи — С-300 й "Бук-М1".
"Ми дуже повільно замінюємо стару радянську на західну ефективнішу техніку", — пояснив речник.
Також військовий нагадав, що ворожі удари виснажують сили протиповітряної оборони.
"Росія завдає все більше ударів, їхня задача нас виснажувати, але ж ми теж їх виснажуємо — вони витрачають ракети й "шахеди", — підкреслив він.
За інформацією Повітряних сил, восени та взимку країна-агресор застосувала 850 крилатих ракет для ураження об’єктів критичної інфраструктури в Україні. Для захисту від ударів сили ППО використали понад тисячу зенітних ракет, і це суттєво зменшило запас боєприпасів.
Речник виділив мобільні вогневі групи як один із чинників ефективності української ППО.
"Мобільні групи дійсно багато збивають, але це вже давно працює. В останній атаці могло бути збиття від 3 до 6 ракет ними. Це велика допомога", — сказав Ігнат.