Садівники назвали добрива для підживлення кімнатних рослин, які можна приготувати самостійно з таких доступних продуктів, як буряк.
Про це розповідає "Апостроф".
Бурякова вода збагачує рослини у квартирі необхідними мінеральними речовинами, стимулює їх зростання та посилює цвітіння, а також підвищує імунітет та опірність до хвороб та шкідників.
Вона особливо корисна для фіалок, герані, бегонії, каланхое, алое, кротону, драцену та інших рослин із квітками чи плодами. Але таке добриво не підходить сукулентам, кактусам, орхідеям та азалії.
У буряках містяться калій, магній, фосфор, марганець та фтор. Вони сприяють нормальному розвитку пагонів та листя та функціонуванню рослин, беручи участь в обміні речовин, фотосинтезі, диханні, цвітінні та плодоношенні.
Щоб створити бурякову воду, достатньо виконати п'ять етапів:
Ретельно промити буряк, прибрати шкірку та нарізати на невеликі шматочки.
Покласти коренеплід у каструлю з водою, щоб вона повністю покривала буряки.
Довести до кипіння, потім знизити вогонь і варити цей овоч до м'якості, приблизно 20-30 хвилин.
Вимкнути вогонь і почекати, поки охолоне.
Відокремити буряк від води, переливши її в іншу ємність. Зберігати у холодильнику.
Таку воду використовують для поливу та обприскування кімнатних рослин. Перед цим її потрібно розбавити чистою водою у співвідношенні 1:1. Деякі садівники також рекомендують додавати туди трохи цукру чи меду, тоді ефект бурякової води тільки посилиться.
Поливати слід не частіше ніж раз на тиждень, вранці або ввечері. Обприскувати краще частіше, але не під час цвітіння. Необхідно уникати попадання бурякової води на квіти та плоди, якщо такі є.