Сміх - природна фізіологічна реакція на гумор чи лоскоту. Він складається з фізичної дії та звуку.
Коли людина сміється, у неї активізуються м'язи обличчя, черевного преса, спини, шиї, плечей та гортані, а також починають вібрувати діафрагму та грудну клітину. Як зазначають вчені, при сміхі задіяно відразу 80 груп м'язів.
Данські дослідники стверджують, що загибель від сміху трапляється, але дуже рідко. Сміх може стати фатальним для людей, які страждають захворюваннями серця та різними аневризмами. Справа в тому, що під час такої фізіологічної реакції кровоносні судини можуть луснути та спровокувати крововилив. Так, кілька років тому у Великій Британії чоловік похилого віку півгодини сміявся над серіалом і помер від інфаркту.
А в 1962 році трапилася справжнісінька епідемія сміху. В одній із сільських шкіл Танзанії почали безконтрольно сміятися три учениці. Їх вигнали з класу, але згодом сміх заразив ще 92 підлітки. Дорослі недуги не торкнулися, а діти безупинно могли сміятися від кількох годин до 16 днів. Пізніше сміх поширився на інші села.
Таким чином, епідемія тривала півтора роки і торкнулася більше тисячі підлітків. Ця недуга супроводжувалася непритомністю, проблемами з диханням, висипом, метеоризмом, нападами плачу та крику.
Дослідники стверджують, що епідемія стала проявом поганого змісту школярів, суворості вдач і неможливості висловити протест.