U-News » Політика » Касетні боєприпаси увійшли до нового пакету допомоги Україні від США - всі деталі 
Всі новини

Касетні боєприпаси увійшли до нового пакету допомоги Україні від США - всі деталі 

800 млн дол. виділив Пентагон на черговий пакет військової допомоги Україні. Згідно з документом, Київ отримає додаткові поставки 105 і 155 мм снарядів. 

Крім того, до пакета увійдуть найсучасніші касетні боєприпаси, які є у США — так звані вдосконалені боєприпаси подвійного призначення. Як стверджують американські чиновники, українська сторона запевнила США у відповідальному використанні снарядів і пообіцяла не застосовувати їх у містах, інформує FREEДОМ. 

Постачання Україні касетних боєприпасів — одна з найбільш дискусійних тем на Заході. Адже Міжнародна конвенція, ухвалена в 2008 році і підписана більш ніж 100 країнами світу, забороняє їх використання, передачу, виробництво і зберігання. Однак Україна, як і Росія, не підписували документ. 

“Росія з самого початку цієї війни застосовує касетні боєприпаси для нападу на Україну. Росія використовує касетні боєприпаси з високим коефіцієнтом снарядів, що не розірвалися, – від 30 до 40%. У цих умовах Україна зробила запит на касетні боєприпаси для захисту своєї суверенної території. Бомби, які ми постачаємо, мають рівень снарядів, що не розірвалися, набагато менший, ніж у тих, які використовує Росія, не вищий за 2,5%”, — заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Сучасні американські снаряди спростять процес розмінування після закінчення війни. Інвестувати в безпеку деокупованих територій готові в США. Там уже виділили понад 95 млн дол. на розмінування і надалі обіцяють пом’якшити наслідки застосування касетних боєприпасів як українською, так і російською армією. 

“Ми працюємо з Україною, щоб мінімізувати ризики, пов’язані з цим рішенням. Український уряд надав нам письмові гарантії відповідального використання касетних боєприпасів, зокрема, що вони не використовуватимуть снаряди в міських умовах із цивільним населенням, і що вони фіксуватимуть, де використовують ці снаряди, що спростить подальші роботи з розмінування. Україна також взяла на себе зобов’язання щодо подальшого розмінування, щоб пом’якшити будь-яку потенційну шкоду цивільному населенню”, — пояснила заступниця міністра оборони США з політичних питань Колін Каль.

Широкий радіус дії американських касетних снарядів допоможе Збройним силам України (ЗСУ) заощаджувати боєприпаси і завдавати ударів по скупченню техніки противника.

“Це такий снаряд, він чимось нагадує навіть ракету, яка під час пострілу розлітається на близько 350 маленьких снарядів – різні виробники, різні снаряди. І вони накривають площу близько 700 квадратів, тобто дуже велика територія, десь до футбольного поля. І там взагалі нічого не лишається, не тільки живих, а й техніка розлітається, тобто повністю накривається територія”, — розповів генерал-майор Служби безпеки України (СБУ) і заступник голови держоргану спецпризначення (2014-2015) Віктор Ягун.

Продовжують військову підтримку України і держави Євросоюзу. Прем’єр-міністр Чехії пообіцяв, що країна передасть додаткові ударні вертольоти, боєприпаси, а також допоможе з навчанням пілотів на західних винищувачах. 

Як стверджують експерти, країни східної Європи постачають Україні снаряди 155 і 105 калібрів. 

“Частина боєприпасів зі Східної Європи, теж з Євросоюзу, це насамперед Болгарія, Чехія — це ті країни, які мали і мають дуже потужний військово-промисловий комплекс (ВПК), вони мають запаси ще старих радянських часів калібрів. Це ті калібри, які потрібні нам для поповнення, щоб можна було використовувати артилерію, яка залишилася нам ще з радянських часів”, — зазначив Ягун.

Євросоюз оголосив про прискорення виробництва боєприпасів і ракет у 27 країнах — членах блоку. Країни європейського об’єднання і Європарламент домовилися про виділення 500 млн євро в рамках Акта на підтримку виробництва боєприпасів. Документ планують підписати й оприлюднити наприкінці липня.

“Швидкість постачання і темпи напевно залежать від виробництва, тому що зараз у країнах ЄС і США виробництво боєприпасів нарощується. Це не все відразу швидко робиться. Тому, скажімо так, обсяги і масштаби цих поставок, вони значною мірою залежать від розмірів серійного виробництва боєприпасів. І наскільки нам відомо з відкритих джерел, силами оборонної промисловості України також налагоджено випуск боєприпасів у різних калібрах, які використовують Збройні сили України”, — наголосив військовий експерт, координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.

Чехія, Словаччина і Польща є лідерами з постачання військової допомоги Україні серед членів Євросоюзу. Країни вже надали Києву понад 80% важких озброєнь, які були обіцяні з їхнього боку.

Раніше військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак зауважив, що касетні боєприпаси в рази ефективніші за радіусом ураження. На відміну від російських, американські касетні боєприпаси мають несуттєву кількість снарядів, що не розірвалися, — лише 2-4%, порівняно з 40% касетних боєприпасів ЗС РФ. 

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Британка осоромилася, надіславши відверті фотографії "не за адресою"
23 652
Курйоз у відпустці: туристка втратила нижню білизну під час подорожі
20 693
Чоловіка двічі вдарила блискавка, але він продовжив ловити рибу: яке його самопочуття
17 154
У Румунії жінка підпирала двері шматком бурштину за мільйон євро
16 988
Соцмережі вибухнули мемами після відповіді Зеленського на запрошення Фіцо
16 073
Ці прості способи допоможуть позбутися конденсату на вікнах за 5 хвилин
15 733
Рейтинг розміру грудей: стало відомо, на якому місці українські жінки
13 222
Жінка показала себе після перукарні: люди пишуть, що краще б вона не виходила з дому
13 174
"Уже не разом": журналістка розповіла, що сталося зі шлюбом Дмитра Комарова
12 029
Риба з "людськими зубами" приголомшила сім'ю, яка збиралася її з'їсти
11 760
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
11 338
Названо оптимальний пробіг при купівлі вживаного авто
11 015
У РПЦ заявили, що винуватцями війн є "онаністи" і тепер бог карає Росію ракетами HIMARS
9 878
"Міс Україна" зізналася, що буде робити, якщо на "Міс Світу" допустять представницю Росії
0
Понад 110 тисяч гривень на місяць: названо пенсію суддів в Україні
0
Стається і таке: стюардеса показала дивну сцену на борту майже порожнього літака
0
Арнольд Шварценегер поділився порадою, що робити, аби бути щасливим
0
Для довголіття: недорогий український продукт, який рекомендують вживати всім
0
Лікарка назвала продукти, які захистять організм від циститу та інших інфекцій
0
Передозування парацетомолом: 9 симптомів небезпечного стану
0
Як доглядати за вживаним авто, щоб продати якомога дорожче: рекомендації експерта
0
Поранених російських солдатів кийками та електрошокерами змушують повертатися на війну в Україну
0
Євгенія Емеральд після скандального розлучення закрутила новий роман
0
Анна Трінчер розповіла про проблеми в стосунках з батьком
0
Чотири знаки Зодіаку відчують справжісіньке щастя цього тижня
0
Що зміниться для автомобілістів від 4 лютого: подробиці
0
Розкрито 8 сигналів тіла, які вказують на сексуальний інтерес

Психолог з коледжу Клермонта Маккенна Рональд Е. Ріджіо ...

Як часто жінкам треба міняти спідню білизну: це варто знати кожній представниці прекрасної статі

Трусики – це вкрай необхідна частина гардеробу кожної ...

Гриль як стиль життя: як обрати правильний гриль для вашого дому

Гриль давно став не лише способом приготування їжі, а й ...