Оплата комунальних послуг забирає чималу частину доходу українців, тому багато хто стежить за тим, які тарифи можуть подорожчати. Чи варто чекати змін у комунальних тарифах із серпня?
З 1 червня поточного року Кабмін ухвалив непопулярне рішення у період воєнного стану підвищити тариф на електроенергію. Якщо за 1 кВт-годину українці максимально платили по 1,44 грн та 1,68 грн залежно від обсягу споживання, то тепер уже всі платять за єдиним тарифом – 2,64 грн за кВт-годину.
За підрахунками, у середньому українці після подорожчання електроенергії платитимуть на 250 грн. більше. Викликане подорожчання тим, що енергосистема через обстріл ворога отримала багато серйозних пошкоджень і влітку якраз треба робити ремонт, а на це потрібні гроші.
При цьому українцям у Міненерго пообіцяли, що до кінця опалювального сезону 2023-2024 чергового подорожчання електроенергії не буде.
Також варто зазначити, що у НКРЕКУ поділилися, що ринкова ціна на електроенергію в Україні має бути 5,5 грн за кВт-годину.
Українців закликають економити електрику і нагадують, що знизити суми у платіжках можливо, якщо встановити двозонні або тризонні лічильники та користуватися активно побутовими приладами в період з 23:00 до 07:00, коли діють зовсім інші тарифи в рази менші за основний.
Щодо газу, зараз більшість українців обслуговує НАК "Нафтогаз України". З 1 травня поточного року до 1 травня 2024 року компанія зберегла тариф для населення на колишньому рівні - 7,96 грн за кубометр газу з ПДВ.
Глава "Нафтогазу" Олексій Камишин зазначив, що таке рішення ухвалено з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в країні.
Варто зазначити, що у багатьох містах з липня мав би суттєво зрости тариф на водопостачання. Але в справу втрутився президент України Володимир Зеленський, після чого в НКРЕКУ скасували, до речі, вдруге підвищення тарифу на воду.