Автомобільний сектор шин має багату різноманітність класифікацій і застосувань. Преміальні виробники шин проводять безперервну боротьбу за переважання протягом багатьох десятків років, що позитивно позначається на удосконаленні гумових композитів і технологій. При ухваленні рішення про вибір конкретної моделі автовласники розглядають безліч аспектів: відгуки, характеристики, особливості використання.
ПАРАМЕТРИ ДЛЯ ВІДБОРУ ШИН
Придбання нового набору шин зазвичай викликано вирішенням певної проблеми або набору проблем. Це може бути зміна пори року, зношення, недостатня якість раніше придбаних коліс, або потреба в тюнінгу для певних умов експлуатації.
Виходячи з бюджету і потреб, що виникають, споживач вибирає певну марку. При цьому особлива увага приділяється таким характеристикам:
- Розмір, або посадковий діаметр. Слід врахувати для правильного підбору розміру автомобіля. Дані про це містяться на маркуванні шини після літери R.
- Сезонність. Тут виділяються літні, зимові та всі сезонні варіанти.
- Малюнок протектора. На основі спрямованості малюнка визначаються комфорт водіння, безпека руху, керованість автомобіля, здатність відводити надлишкову вологу, проходження складних поворотів.
- Ширина шини і висота профілю. Від ширини шини залежить зчеплення з дорогою, здатність долати засніжені ділянки. Висота профілю шини відображає процентне співвідношення її висоти до ширини.
- Індекси навантаження і швидкості. Ці характеристики вказують на обмеження за допустимими показниками ваги і швидкості.
Кожен виробник відображає зазначені параметри на бічній стінці шини. Це полегшує вибір покупцеві, який обирає шину потрібних розмірів і характеристик. Деякі виробники іноді використовують свої специфічні умовні позначення, проте в більшості випадків маркування має стандартизований характер.
Магазин tiresclub.com.ua нагадує, якщо у вас бюджетний розмір, а саме ви шукаєте зимові шини 175/70 R13, немає сенсу заглиблюватися в пошуки найбільш високоякісних шин, оскільки цей розмір в Європі майже не використовується.
Вишукані топові виробники автошин
Продуктивна множинність брендів здатна задовольнити найбільш витіюватий запит, підібрати відповідне для певних умов. Утім, усі торгові марки наділені специфічними властивостями, які рекомендується дослідити перед придбанням. Може йтися про окремі атрибути та нюанси експлуатації - перегороджена дорога чи бездоріжжя, суворі зими, звичайні зливи.
Оціночні списки автопокришок за останній рік зазнали незначних перетворень. Тут все також за безліччю критеріїв вершину посідають такі бренди:
- Michelin. Французький гігант проводить безперервні дослідження і впровадження свіжих технологій. Серед останніх досягнень - збільшення зносостійкості. Товари орієнтовані на легкові, вантажні автомобілі, спеціальну техніку, електромобілі і навіть авіатехніку.
- Continental. Німецький конгломерат зайнятий безперервними випробуваннями своєї продукції, контролем на всіх етапах. Гарантує виробництво протекторів для будь-яких дорожніх умов.
- Goodyear. Великий американський гравець є піонером у багатьох сучасних технологіях. Продукція відрізняється різноманітністю і якістю.
- Bridgestone. Японська корпорація випускає шини з високим рівнем безпеки, екологічністю матеріалів, контролем витрати палива.
- Pirelli. Італійська корпорація робить акцент на гоночних варіантах, тому користується попитом у любителів швидкої їзди.
- Nokian. Фінський бренд зайнятий випуском зимової, літньої та всесезонної гуми зі збільшеними властивостями під вимоги кожного сезону.
- Hankook. Південнокорейська компанія виробляє екологічну, передбачувану на дорозі, стійку до зносу гуму.
Перелік відрізняється при використанні різних критеріїв оцінок і переваг покупців.
Вибір відповідних коліс передбачає визначення найбільш гармонійного, з вашої точки зору, співвідношення вартості та якості.
Оптимальний варіант зі списку рекомендованих, від відомих німецьких журналів, що спеціалізуються на тестуванні гуми, практично нереально вибрати. Множинні системи оцінювання і достаток тестів лише внесуть неясність і плутанину. Ба більше, у топових рішень не тільки надпоказники, а й вагома ціна, яка формується з урахуванням усіх витрат на розробку і випробування.
В останні роки на ринку з'явилося безліч рішень китайських виробників, які не мають відомих марок, але практичні у використанні, мають бюджетну вартість.
Запитання, які часто ставлять
Який бренд покришок вибрати для російських доріг?
Рекомендується звернути увагу на Michelin, який відрізняється високим рівнем захисту від пошкоджень. Цей бренд привабливо виділяється серед інших, приділяючи особливу увагу цьому параметру.
Чи варто орієнтуватися на відгуки інших покупців при виборі автошин?
Іноді відгук може бути написаний на замовлення виробника, тому сліпо довіряти коментарям, знайденим у пошукових системах, не варто, якщо мова не йде про серйозні огляди. За інформацією відомого інтернет-магазину "tiresclub.com.ua", такими методами користуються: Cordiant, Viatti, Bridgestone і Kama.
Який профіль краще - високий чи низький?
Все залежить від конкретних умов експлуатації. Високопрофільні шини стійкі до пошкоджень, низькопрофільні добре підходять для руху автобанами та доглянутими дорогами.
Як можна оцінити переваги всесезонних шин?
Цей варіант підходить для дбайливого використання. Він не забезпечує достатню безпеку на зледенілих та інших складних дорогах.