Нежить (насморк, риніт) – це симптом, яким в холодну пору року нікого не здивуєш. Від закладеності носа страждають дорослі та діти. Але якщо в більшості людей він проходить за 7-10 днів, то деякі не можуть позбутися проявів хвороби набагато довше.
Щоб не допустити розвитку ускладнень, треба звертатися до фахівця, бо самолікування при затяжному нежиті більше зашкодить здоров’ю, ніж допоможе.
Чому нежить не проходить?
Коли розвився затяжний насморк, як лікувати хворобу, може сказати тільки лікар, оскільки вибір терапії залежить від причини закладеності носа.
Нежить – це часто симптом риносинуситу (запальний процес в приносових пазухах). В більшості випадків ці захворювання тривають 7-14 днів, спричиняються вони переважно вірусами. Дуже рідко нежить виникає через бактеріальне чи грибкове захворювання.
До затяжного перебігу хвороби призводять:
- знижений імунітет;
- алергія (буває сезонний і цілорічний риніт);
- неправильне лікування гострого риніту чи риносинуситу;
- структурні аномалії носової порожнини чи приносових пазух;
- активне та пасивне паління;
- вдихання забрудненого повітря, подразнювальних речовин;
- несприятливі умови життя (переохолодження, вогкість).1
Як лікувати тривалий нежить?
Якщо нежить сильний і триває довго, а прозорі виділення з носу стають густими, жовтими чи зеленими, то без допомоги лікаря не обійтись. В цьому випадку не допоможуть судинозвужувальні краплі чи звичайне промивання носа. Такі симптоми свідчать про порушення роботи мукоциліарної системи: війчастий епітелій носа та синусів не може вивести слиз і забезпечити нормальну вентиляцію пазух. Він втрачає свої захисні функції, тому хвороба прогресує.
Для відновлення роботи мукоциліарної системи та розрідження густого носового слизу сучасні лікарі рекомендують натуральний фітопрепарат від німецької компанії Біонорика – Синупрет®. Він усуває симптоми хвороби, допомагає організму знищити збудників хвороби, а також запобігає атрофії війчастого та нюхового епітелію.2
Як працює Синупрет®?
Цей препарат містить екстракти п’яти рослин, що мають лікарські властивості:
- горечавку;
- первоцвіт;
- бузину;
- вербену;
- щавель.
У поєднанні їхні терапевтичні ефекти посилюються, завдяки чому Синупрет® має такі ефекти:
- розріджує густий слиз;
- відновлює функцію війчастого епітелію;
- усуває набряк і запалення;
- стимулює захисні сили організму.
Також цей препарат має противірусну активність і посилює дію антибіотиків в складі комплексної терапії. Випускається він у вигляді таблеток (Синупрет®, Синупрет® Екстракт, Синупрет® форте), сиропу й крапель для прийому внутрішньо, тому дозволений як дорослим, так і дітям з 2 років.3
Синупрет® – це комплексне лікування затяжного нежитю в домашніх умовах, яке добре переноситься і швидко усуває симптоми хвороби.
- Довідник MSD, версія фахівця. Стаття «Синусит»
- Спеціалізований медичний портал Health-ua.com. Стаття “Дослідження ефективності використання препарату Синупрет® при експериментальному гострому риніті”
- Державний реєстр лікарський засобів. Синупрет®. Інструкції