Поки одні вживають виключно воду з бювету, інші користуються фільтрами вдома, а дехто звик пити із колодязів.
Експертка з якості продуктів Олена Сидоренко віддає перевагу бюветній воді, оскільки та надходить з підземних джерел, які знаходяться на великій глибині — від 100 метрів і більше. Але фахівчиня наголошує, що таку воду не можна набирати у пластикову тару і пити її упродовж кількох днів. Необхідно спожити протягом доби й зберігати у скляній посудині.
Чи дійсно вода з бюветів є найбезпечнішою?
- це залежить від того, коли була відкрита свердловина та які підприємства знаходяться неподалік. Вона може забруднюватися під час проходження трубами водогону. Тому важливо, щоб бювет вчасно обслуговувався.
- біля кожного бюветного комплексу має бути табличка, де вказана інформація про стан води. Якщо немає такої інформації чи викликає сумнів запах або колір води, то її пити не варто. Водневий показник у нормі від 6,5 до 8,5.
- під час кип’ятіння вода значно зменшує свою біологічну цінність. Тому, якщо вода в бюветі якісна, її краще споживати без обробки.
Чи безпечна вода з колодязів?
- з колодязів експертка не радить пити. Вода там є більш технічною, оскільки переважно знаходиться на невеликій глибині.
- Моніторинг показує, що із застосуванням на полях гербіцидів, добрив, шкідливі речовини часто потрапляють у стічні води й забруднюють колодязі. Тому воду з колодязя обов’язково потрібно перевіряти.
Чи безпечна вода з фільтрів?
- така вода проходить очищення, але на виході вона стає знесоленою, тобто біологічно неактивною. Як показують дослідження, у ній нижче норми вміст кальцію, натрію і калію.
- Занадто очищена вода не доставляє в організм необхідних речовин, тому це може викликати різні проблеми зі здоров’ям. Вода сама поступово вимиватиме з організму поживні речовини. Тому щодня її вживати не можна. Безпечною вона стане лише після додаткової мінералізації.
Чи безпечна вода у пляшках із магазинів?
- якщо це природна мінеральна вода, то вона розливається безпосередньо біля джерела і не піддається обробці. Це має бути безпечна вода (столова або з лікувальними властивостями) з оптимальним набором мікроелементів.
- оброблену воду можуть набирати з підземних джерел або навіть з водогону. Після доочищення вона фасується у тару. Така вода не має корисних властивостей, притаманних природній мінеральній воді.
- у пластиковій тарі варто купувати воду, яка розлита не пізніше, ніж за 3 місяці.
Найкраще вода, як ми зазначали раніше, зберігається в скляній прозорій тарі. ПЕТ-пляшки у жодному разі не можна використовувати повторно. Адже фталати (небезпечні канцерогени) та інші хімічні речовини з такої тари дуже легко переходять у воду. Також не можна зберігати воду у пластикових пляшках на сонці. І якщо тара відкрита, то її вміст треба використати за 24-36 годин.
Чи безпечно пити воду прямісінсько з -під крану?
- Фахівчиня заявляє, що така вода є безпечною, адже вона проходить знезараження. Для очищення її від хлору можна використовувати побутові глечики. Але наголошує, вона не буде корисною, оскільки її біологічна цінність дуже низька.