U-News » Здоров'я » 4 аргументи на користь обов’язкового сніданку: нові дослідження
Всі новини

4 аргументи на користь обов’язкового сніданку: нові дослідження

Сніданок часто називають найважливішим прийомом їжі протягом дня. Багато експертів в області здорового харчування не рекомендують його пропускати. 

Основною причиною такої ради є вплив ранкового прийому їжі на загальне споживання калорій. Проте останні результати досліджень з контролю над вагою поставили під сумнів фактичний вплив сніданку на організм людини.

Традиційні дослідження завжди радили людині їсти сніданок, пов’язуючи це з більш низьким шансом появи ожиріння і кращим контролем ваги. З іншого боку, нещодавні дослідження показали, що ті, хто пропускає сніданок, споживають менше калорій до кінця дня, але також стають менш енергійними.

Аналогічної точки зору дотримуються і фітнес-гуру, називаючи це «переривчастим голодуванням». За їх рекомендації більшість людей відмовляються від їжі після вечері і виключають прийом їжі до 10-11 годин наступного дня.

Дефіцит часу

В ході дослідження було опитано 8 000 осіб. Серед респондентів виявилися жителі США, Китаю і країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Вчені виявили, що:

  • 55 % респондентів в США і 63 % в Азії регулярно пропускають сніданок.
  • Чоловіки в США приймають їжу вранці частіше, ніж жінки, в азіатських країнах спостерігається протилежна ситуація.
  • З віком люди вводять сніданок в звичку частіше, ніж представники покоління мілленіалів (63 проти 50 %).
  • На думку респондентів, відсутність часу є основною причиною пропуску сніданку, на другому місці виявляється відсутність апетиту вранці, на третьому місці твердження, що приготування займає надто багато часу і вимагає великих зусиль.

Сучасний спосіб життя вимагає постійної концентрації на щоденній роботі. Багато людей виходять з дому рано і пропускають сніданок. Згідно з результатами іншого дослідження, 50 % населення не приймає їжу вранці. Основна причина – відсутність часу. Люди настільки поспішають відвести дітей в садок або в школу, приступити до робочих обов’язків, що сніданок стає менш пріоритетним. Але чи дійсно це є проблемою?

Незважаючи на непереконливі дані про втрату ваги, є й інші причини, чому прийом сніданку протягом 30 хвилин після пробудження-хороша і корисна звичка.

Щоденне споживання поживних речовин

Людині в принципі може бути важко дотримуватися рекомендованого споживання поживних речовин в день. І це ще складніше, коли вона покладається тільки на два основних прийому їжі. Сніданок дає можливість вживати продукти, які є відмінними джерелами вітамінів групи В, фолієвої кислоти, заліза і клітковини. Це підтверджується дослідженнями, які показують, що ті, хто снідає щоранку, з більшою ймовірністю дотримуються рекомендоване споживання вітамінів і мінералів в раціоні порівняно з тими, хто сніданок не вживає.

Те, що з’їдається на сніданок, неймовірно важливо. Пончик з шоколадною глазур’ю і п’ять яєць мають однакову кількість калорій, але істотно розрізняються за поживною цінністю. Під час сніданку необхідно орієнтуватися на поживну цінність типів продуктів, які будуть з’їдені.

Психічне здоров’я

Пропуск сніданку призводить до зниження рівня глюкози в крові та більш активного викиду гормонів адреналіну і кортизолу, які можуть стати причиною порушення і дратівливості. Це може призвести до поганої концентрації уваги, проблем з поведінкою і до зниження інтелектуальних показників.

Явно існує зв’язок між хорошим психічним здоров’ям і якісним сніданком. Дослідження показали, що вживання сніданку з різними групами продуктів харчування, які збільшують споживання вітамінів і мінералів на початку дня, може привести до поліпшення психічного здоров’я у підлітків.

Більше енергії протягом дня

Дослідження, проведені Американським журналом клінічного харчування (AJCN), показали, що ті, хто їв сніданок, були більш активними протягом дня. Любителі сніданку в порівнянні з тими, хто пропустив перший прийом їжі, споживали менше їжі протягом дня і залишалися більш активними.

Проте вчені прийшли до висновку, що зміни ваги залишалися однаковими між тими, хто їв сніданок, і тими, хто не їв. Що змінило вагу, так це рівень активності.

Краща концентрація і уважність

Деякі люди прокидаються вранці, відчуваючи себе виснаженими і пошарпаними. Перший прийом їжі може поліпшити концентрацію уваги, пам’ять, швидкість мислення, творчі можливості, здатність до навчання і здатність до міркувань. Крім того, було виявлено, що любителі сніданку мають більш продуктивні розумові та мовні навички.

Стабілізація рівня глюкози при ранковому прийомі їжі може дати людині такий необхідний заряд енергії рано вранці.

На закінчення

Здоровий сніданок може забезпечити людину необхідними поживними речовинами і допомогти в управлінні вагою. Але для кожної людини є свій тип сніданку, який необхідно вибрати, пробуючи різні варіанти.

Важливо простежити за тим, як тіло реагує на кожен вид страви, що входить до складу сніданку, коли людина прокидається, і на підставі цього продумати перший прийом їжі в залежності від того, що їй підходить.

Хоча дослідження і доводять неоціненну користь ранкового прийому їжі, кожен повинен сам визначити, як ранкова їжа впливає на його самопочуття. Думки у дослідженнях можуть відрізнятися, деякі вважають, що сніданок корисний, а інші доводять, що відсутній який-небудь ефект.

Всі людські організми унікальні і мають свої потреби. Якщо людині подобається снідати, вона повинна продовжувати це робити. Вживання невеликої кількості їжі насамперед вранці може допомогти підвищити активність і уважність до обіду.

Головне — з’ясувати, що підходить найкраще для вашого організму, і робити це, щоб підтримувати енергетичний баланс і хороше самопочуття.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
На заяву Безуглої про звільнення відреагували у Повітряних силах ЗСУ
26 423
Ідеальна помста: жінку, яка зруйнувала чужу сім’ю, висміяли на великому банері
25 733
Дівчина знайшла кумедний спосіб повідомити стать майбутньої дитини
22 311
Мережу розсмішив "потужний донат" Тищенка
21 161
Жінку через зовнішність не впустили до літака: який вигляд вона має
20 268
Названо небезпечну ознаку високого тиску, яку багато ігнорують
15 680
Кардіологом названо один із найпростіших способів покращити здоров’я серця
11 771
Популярний продукт назвали причиною високого цукру в крові
11 177
Чоловік показав бургер 1995 року, який непідвладний часу: як він виглядає
10 745
Лікар назвав чотири ознаки на шкірі, які свідчать, що ви вживаєте надто багато алкоголю
9 259
Хворий кишківник: шість ознак проблем з головним органом довголіття
8 753
Квадробери заполонили Україну: хто ці люди в масках тварин і з хвостами
7 630
Волинянин знайшов гриб-гігант вагою понад 1 кг
7 376
Рада готує нові обмеження для водіїв: кому доведеться міняти права
0
Конфіскація авто не тільки у п’яних: кого з українських водіїв може торкнутися це покарання
0
Тюрма за п’яну аварію: кого з українців вже скоро можуть почати кидати за ґрати
0
Чому золото може залишати чорні сліди на шкірі
0
Психологи розповіли, які кольори одягу допоможуть в різних ситуаціях
0
Названо найнеслухняніших дітей за знаком зодіаку: з ними буде нелегко
0
Як зберегти томатну пасту свіжою якнайдовше
0
Чому фікус почав скидати листя: помилки садівників
0
Який вид мульчування найкращий: фахівці розібрали чотири варіанти
0
Як підготувати високі грядки восени: перевірені рекомендації
0
Які продукти категорично не можна класти в компост: дачникам на замітку
0
Український віночок: що насправді означають різні стрічки та квіти
0
Городниця з 30-річним стажем назвала 2 невибагливих сорти перців
0
Як зберігати яйця – тупим кінцем вгору чи вниз

Найчастіше люди кладуть яйця у відсік холодильника так, як ...

Медики назвали двадцять ознак дисбалансу гормонів в організмі жінки

Лікарі перерахували 20 ознак, що вказують на дисбаланс ...

Названо найпопулярніші причини, чому стосунки не заходять далі першого побачення

Від того, яке враження ви справили на першому побаченні, ...