Внесіть підживлення у вересні-жовтні.
Щоб ягідні кущі радували врожаєм, доглядати їх потрібно протягом усього періоду розвитку, а не тільки під час цвітіння або плодоношення, розповідає Апостроф.
До настання осінніх холодів ягідні кущі щороку підгодовують, щоб захистити їх від грибкових захворювань, покращити морозостійкість, зробити майбутній урожай ягід більш солодким та соковитим. Для цього використовують як мінеральні, так і органічні добрива.
Калійні добрива особливо потрібні аґрусу: у землю біля основи куща вносять калійну сіль та хлористий калій. Для чорної та червоної смородини, а також малини краще підійде сульфат калію: добрива, що містять хлор, восени їм не потрібні. Калімагнезія – ще один перевірений варіант. Розчиніть її у воді та внесіть разом із поливом.
Враховуйте особливості ґрунту, коли вносите підживлення. Якщо ґрунт важкий і глинистий, добрива не проникнуть глибоко корінням; з легкого піщаного ґрунту добрива швидко вимиваються.
Корисним мінеральним добривом для смородини та інших ягідних кущів стане суперфосфат. Виконайте лунки в прикореневій зоні, внесіть по 1 ст. ложці препарату. Також можна з'єднати суперфосфат із сульфатом калію. Змішайте по 1-2 ст. ложки кожного компонента рівномірно розсипте навколо нижньої надземної частини куща, після чого полийте водою.
Якщо говорити про органіку, найкращими натуральними добривами для ягідних кущів восени стануть прілий гній, перегній, компост і біогумус, деревна зола. Таке підживлення збагатить ґрунт і покращить його структуру без ризику переборщити з будь-яким хімічним компонентом.
Коли підгодовувати ягідні кущі восени
Кожна культура має свій оптимальний термін осіннього підживлення. Аґрус постарайтеся удобрити до кінця вересня. Малину – наприкінці жовтня (3 кг органічного добрива під кожен кущ). Смородина може бути більш вимогливою, тому підживлення доведеться зробити двічі: наприкінці вересня та наприкінці жовтня. Після внесення добрив рослини поливають.