У кожного рано чи пізно виникає потреба в обміні валюти. Які існують варіанти обміну валют в Україні та як зробити це вигідно, читайте нижче.
Економічний контекст
Ситуація на валютному ринку постійно змінюється, і це може впливати на обмінні курси. Зверніть увагу на офіційний курс Національного банку України (НБУ), який слугує важливим пунктом відліку для обміну валюти.
Обмін валюти у банку
Багато банків пропонують послуги з обміну грошей. Одні з них можуть бути більш вигідними для покупців, а інші – для продавців валюти. Експерти Finance.ua порекомендували звертати увагу на такі банки, як:
-
ПриватБанк має широку мережу філій та часто пропонує конкурентні обмінні курси. Крім того, у ПриватБанку зазвичай надають знижки на обмін валюти для власників карток клієнта.
-
Ощадбанк пропонує зручний обмін валют. Іноді в Ощадбанку можна знайти вигідні акції з обміну валюти.
-
Укргазбанк також вирізняється вигідними курсами, відсутністю черг та навіть можливістю надати швидкий кредит.
Зазвичай, у банках більш вигідний курс і у клієнтів є змога заплатити за валюту карткою. Але пам’ятайте, що працівник чи працівниця банку може попросити ваш паспорт перед обміном. Тому майте з собою документ або мобільний застосунок “Дія”.
Обмінні пункти
Обмінки можуть бути більш зручним варіантом через свою доступність і швидкість обслуговування, розповідає Oblast-te.com.ua. Однак, обережність завжди має бути на першому місці при обміні валюти в приватних обмінниках. Зверніть увагу на такі аспекти:
-
Курс обміну. Порівняйте курс в обмінці з офіційним курсом НБУ та курсами банків. Обирайте місце з найвигіднішими умовами.
-
Комісія — деякі обмінники можуть брати комісію за обмін валюти. Переконайтеся, що ви розумієте всі додаткові витрати.
-
Репутація — перш ніж обмінювати валюту, рекомендується з’ясувати досвід і репутацію обмінника. Читайте відгуки та рекомендації в Інтернеті завчасно.
Якщо треба зняти готівку (обмінки рідко приймають картки), ви можете скористатися “рідним” банкоматом або отримати готівку в магазинах «АТБ», «Сільпо», «Маркетопт», Eva та інш. Аптеки також пропонують опцію зняття готівки.
Загальні поради
Незалежно від того, де ви обмінюєте валюту, ось декілька загальних порад:
-
перевіряйте курси в різних місцях перед обміном;
-
уникайте обміну валюти на вулиці або в сумнівних місцях;
-
пам’ятайте про комісії та інші додаткові витрати;
-
зберігайте чеки та інші документи, що підтверджують обмін.
Завжди дотримуйтеся основних правил безпеки та уважно слідкуйте за оновленнями на валютному ринку.