Президент Володимир Зеленський ще не підписав закон про можливість мобілізувати українців з 25 років, але вже заходять розмови про мобілізацію 20-річних. Член парламентського оборонного комітету Сергій Рахманін пояснив, чому виникла така потреба.
Подальші рішення щодо зменшення мобілізаційного віку залежать від потреб Збройних сил України та бойових дій. Про це в інтерв’ю для видання "Українська правда" заявив член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони й розвідки Сергій Рахманін.
"Для початку треба дочекатися, щоб ті зміни, які ми вже ухвалили, набули чинності", — підкреслив він.
Чиновник пояснив, що в питанні зниження мобілізаційного віку до 25 років, вже ухваленому парламентом, досі не відбулося "зсуву". На його думку, запровадження цієї зміни допомогло б військовому керівництву визначитись з подальшими планами.
"Якщо це відбудеться, вони зможуть порахувати, скільки вони реально отримають в плюс до мобілізаційного ресурсу, і потрібно чи не потрібно їм збільшувати кількість, відповідно зменшуючи вікову планку", — сказав Рахманін.
Він зауважив, що потребу в мобілізаційному ресурсі визначає Генштаб ЗСУ. Ця потреба нині випливає з двох причин: складності штурмових дій та швидкості технологічного прогресу.
Як пояснив Рахманін, окремі види бойових дій вимагають молодших воїнів. Зокрема, йдеться про керування безпілотниками.
"Активно використовуються БПЛА. Військові активно використовують комп’ютерні програми. Це потребує певних навичок", — наголосив чиновник.
Нагадаємо, українці віком 18-27 років підлягають призову на строкову військову службу, але не мобілізації. Уряд ухвалив закон про зниження віку, в якому чоловіків можуть мобілізувати до 25 років, але закон не був підписаний президентом та поки чинності не набув.
У Полтавському ТЦК підтримали запровадження нового мобілізаційного віку, розкритикувавши українців за небажання захищати свою країну.