Для того, аби овочі росли та розвивались правильно, потрібно знати, як доглядати за ґрунтом у теплиці. Розповідаємо про головні секрети догляду за теплицею
Після збирання врожаю в теплиці знезараження ґрунту – це необхідна осіння процедура. Якщо цього не зробити, у ґрунті можуть залишитися хвороботворні бактерії та різні шкідники, які однозначно занапастить весь ваш урожай. Тому варто розібрати 5 основних способів, які допоможуть виконати знезараження ґрунту в теплиці восени, передає ДН.
Можна виділити 5 основних методів осінньої обробки ґрунту. Всі вони проводяться як окремо, так і в комплексі, що набагато ефективніше. Мета всіх методів – видалити личинки шкідливих комах, спори грибків та збудників хвороб.
Заміна ґрунту в теплиці. Як ідеальний спосіб застосовується повна заміна ґрунту на глибину до 20 см. Якщо немає такої можливості, то слід почати з перекопування. Перекопування ґрунту – це основа основ. Без розпушення і насичення повітрям ґрунт, що ущільнився, не вдасться обробити досить якісно.
Хімічний метод знезараження ґрунту в теплиці. Найчастіше для цього використовується мідний купорос, який розчиняється в пропорції 50 г речовини на 10 літрів води. Його також можна змішати з негашеним вапном, або бордоською рідиною. Це буде ефективніша суміш. Але вона вимагає великої обережності та уваги. Мідний купорос не можна застосовувати частіше, ніж 1 раз на 5 років.
Термічний метод знезараження ґрунту в теплиці. Поливається грядка гарячою водою на свіжоскопану землю, в якій всі шкідники знаходяться на поверхні. Тричі просочується окропом та закривається плівкою для збереження температури. При цьому методі можна занапастити і корисну мікрофлору в ґрунті, тому навесні необхідно внести органічні добрива в достатній кількості.
Біологічний метод знезараження ґрунту в теплиці. Знезараження проводиться за допомогою препаратів, що містять біологічно активний склад. Особливо популярні препарати Фітоцид, Фітоспорін та інші. Обробка настоями чорнобривців, часнику, календули – це народні біологічні методи. Вони не такі ефективні, але абсолютно безпечні.
Кріогенний метод знезараження ґрунту в теплиці. Обробка холодом у зимовий період – важливий прийом. Тому теплиця взимку має бути відкрита у найсильніші морози. Полікарбонатні теплиці не слід залишати без нагляду відкритими, їх може перевернути або зруйнувати під час сильних вітрів.