Участь ОСББ в програмі “Енергодім” дасть змогу мешканцям багатоквартирних будинків досягати значної економії енергії. Зокрема цієї зими учасники програми можуть заощадити до 50% вартості опалення. Як це зробити?
Механізм фінансування максимально спрощений
Директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк повідомив, що наразі механізм Програми «Енергодім» максимально спрощений, розповідає Informator.
На першому етапі ОСББ разом і заявкою на участь має подати до Фонду витяг з протоколу загальних зборів, енергетичний сертифікат будівлі та матеріали фотофіксації.
На другому етапі разом із заявкою про завершення робіт — копії актів приймання виконаних будівельних робіт, енергетичний сертифікат будівлі (виготовлений після реалізації заходів), звіт за результатами перевірки впровадження проєкту з фотофіксацією і паспорт обладнання.
“Фонд компенсує ОСББ, що приєдналися до Програми «Енергодім», 40% вартості проєктів (але не більше 2 млн грн), тому додаткова допомога, зокрема банківські кредити, а також міські програми, що фінансують частину витрат, надзвичайно важлива”, - сказав Єгор Фаренюк.
Як програма кредитується
Голова правління Банку "Глобус" Сергій Мамедов повідомив, що партнерські угоди з кредитування програми «Енергодім» планується наразі укласти з місцевими адміністраціями Миколаєва, Вінниці, Івано-Франківська, Одеси, Рівного та інших міст. До кінця року - понад 8 таких угод
«Ефективність кредитування програми “Енергодім” великою мірою залежатиме від впровадження партнерських програм з відшкодування відсотків чи частини кредиту між Фондом енергоефективності, банком та органами місцевої влади», - сказав Мамедов.
Він нагадав, що учасники програми “Енергодім” мають змогу отримати беззаставний кредит без початкового внеску під 16% терміном на 5 років, а завдяки компенсаторним програмам позичальники зменшать свої витрати.
“ОСББ може отримати компенсацію до 70% витрат лише після проведення енергомодернізації. Навряд чи будь-яке об’єднання співвласників будинку має на балансі 2-3 млн грн вільних коштів, щоб самотужки провести енергомодернізацію, а вже потім розраховувати на компенсацію ⅔ витрат. Банківський кредит дає змогу почати роботи вже наступного дня після отримання коштів. А компенсаторні програми від органів місцевої влади спрямовані якраз на те, щоб суттєво зменшити відсоткове навантаження на позичальника”, — зазначив банкір.
Переваги для учасників програми «Енергодім»
Головною перевагою енергокредиту є те, що банк надає “живі” гроші на проведення необхідних робіт буквально з наступного дня після оформлення кредиту.
Крім того:
- участь в програмі “Енергодім” передбачає можливість проведення найпростіших робіт: від утеплення фасадів до встановлення лічильників тепла, саме тому заявку на участь у програмі можуть подати буквально всі ОСББ, хто потребує енергомодернізації;
- процедура подачі заявки на участь у програмі “Енергодім” стала значно простіше: на першому етапі ОСББ потрібно подати заявку, витяг з протоколу загальних зборів, енергетичний сертифікат будинку з відповідними світлинами, що засвідчать стан теплового обладнання.
- Подати заявку можна двома способами: а) звернувшись безпосередньо до банку-партнера, що дасть змогу одночасно подати заявку на кредит (ознайомитися з деталями можна тут); б) онлайн на сайті Фонду енергоефективності (більш детальна інформація за посиланням);
- учасники програми “Енергодім” отримають компенсацію в розмірі до 70% від суми витрат на енергомодернізацію будинку, а економія витрат на опалення в осінньо-зимовий період може сягнути 50%;
- участь у програмі “Енергодім” дає змогу поліпшити технічний і зовнішній стан будинку, покращити умови проживання тощо;
- оформлення кредиту, як і отримання коштів на рахунок ОСББ, може відбутися буквально в день схвалення Фондом енергоефективності заявки ОСББ до участі в програмі;
- у перспективі завдяки компенсаторним програмам від органів місцевої влади, ОСББ може розраховувати на часткову компенсацію відсотків або частини отриманого кредиту;
- разом з кредитом, ОСББ отримає додаткові банківські послуги (можливість пільгового обслуговування за іншими проєктами банку, консультаційні послуги тощо).
Що відомо про Фонд і Глобус банк
ДУ «Фонд енергоефективності» — єдина в Україні державна установа, створена урядом для стимулювання і підтримки заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі. Наразі Фонд енергоефективності реалізує дві ініціативи.
- Програму «Енергодім», головна мета якої — впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.
- Програму «ВідновиДІМ», учасники якої отримують 100% компенсації за відновлення будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій.
Банк «Глобус» засновано у 2007 році. Станом на травень 2023 року регіональна мережа налічує 31 відділення. Всі відділення банку входять до об’єднаної мережі Power Banking, що дає змогу працювати за умов відсутності світла. Банк є акредитованим партнером низки державних програм: державної іпотечної програми “єОселя”, програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу “5-7-9”. У вересні 2023 року Банк став партнером ДУ “Фонду енергоефективності”.