На добрива та на засоби для боротьби із шкідниками постійно треба виділяти бюджет. Город потребує догляду та захисту. Пропонуємо вам інтегрувати в цю сферу 4 безкоштовних та дієвих способи, які основані на використанні соняшникового лушпиння.
Робимо компост із лушпиння
Для приготування компосту потрібно виділити для нього окреме місце. Справа в тому, що соняшникове лушпиння довше розкладається. Щоб пришвидшити процес, зверху треба покласти шар гною. Добриво можна буде використовувати для помідорів, картоплі, баклажанів.
Мульчуємо ґрунт
Як засіб для мульчування, соняшникове лушпиння рекомендується використовувати для капусти, буряку, огірків, моркви, помідорів. Перед цим потрібно їх щедро полити водою, а потім вже викладати шар мульчі. Він має бути не більше 3-4 см.
Розпушування ґрунту
Враховуючи структуру маси лушпиння, її добре використовувати для рихлення ґрунту. Це збагатить його киснем та допоможе краще вбиратись волозі. Додавати в ґрунт рекомендується навесні чи восени, коли роблять перекопування ділянки.
Боротьба із шкідниками
Слимаки — справжні вороги для городу. Вони все поїдають на своєму шляху. Лушпиння допоможе перегородити їм шлях до ласощів. По ньому зовсім некомфортно пересуватись. Посипте лушпиння навколо грядки, яку треба захистити. Слимаки будуть обходити її стороною.
Органічні відходи потрібно з користю використовувати на городі. В більшості випадків це є найкращим добривом. Соняшникове лушпиння наступного разу не викидайте у смітник, а використайте краще на дачній ділянці.