Холодильник є серцем будь-якої кухні. Його ретельно обирають під час покупки, намагаючись придбати максимально функціональну та довговічну модель. Але реальність така, що навіть найнадійніший пристрій не зможе встояти від серйозних перепадів напруги в мережі.
Буде дуже прикро, якщо улюблений агрегат прийде у несправність і доведеться викликати майстра.
Чи можна уникнути всіх клопотів, пов’язаних із поломкою холодильника? Чи існують методи, які допоможуть зберегти обладнання від перепадів напруги у мережі? Про це йтиметься у цій статті.
Чому холодильник ламається через нестабільну напругу?
Пристрої з компресорами та електродвигунами, до яких належить холодильник, розраховані на напругу 220-230 вольт з похибкою до 10%. Насправді техніка витримує навіть більші коливання, але у допустимих межах. Важливо, що згубно впливає як підвищений, так і знижений показник у мережі. Розглянемо це питання докладніше.
Знижена напруга. При цьому підвищуються стартові струми і компресор працює у посиленому режимі, намагаючись набрати обертів. Навіть якщо він запуститься, то не зможе довгий час функціонувати і просто згорить.
Підвищена напруга. Несприятливо впливає на всі компоненти, включаючи електронні модулі управління. Від надлишку струму елементи перегріваються, тому що працюють надто швидко. Достатньо кількох секунд, щоб пристрій вийшов з ладу.
Короткочасні стрибки. Також небажані, бо дестабілізують роботу усієї системи. Постійне увімкнення/вимкнення агрегату збиває налаштування, запускає аварійний режим.
Варто врахувати, що при поломці холодильника через перепади напруги гарантія не діє. Це означає, що доведеться ремонтувати техніку власними силами.
Як вберегти холодильник від перепадів у мережі
Якщо існує проблема – для неї є рішення. Так і в даному випадку можна заздалегідь потурбуватися про захист обладнання. Для цього, крім вбудованих стабілізаторів, передбачені зовнішні пристрої, які обійдуться набагато дешевше, ніж ремонт або купівля нового холодильника:
- мережеве реле – найчастіше вставляється в розетку, якщо параметри напруги відхиляються від норми, реле розмикає ланцюг і холодильник вимикається;
- стабілізатор – більш функціональний, тому що не просто вимикає подачу електрики, а й вирівнює до потрібного значення. Важливо вибрати відповідний за потужністю прилад, підійде навіть із бюджетного сегменту;
- ДБЖ – оснащений всіма функціями попередніх пристроїв, а також може увімкнути подачу струму із вбудованих батарей. Слід звернути увагу на параметр вихідної напруги, який повинен відповідати показнику в холодильнику.
Використовуючи такі нехитрі пристосування, ви заощадите гроші, час і нерви, не переживатиме, що агрегат згорить, поки ви відсутні вдома.