БПЛА-камікадзе - літальний апарат одноразового застосування, що несе на собі потужний заряд вибухівки. На борту дрона-камікадзе є камера, яка передає картинку на окуляри або монітор оператора. Завдяки ефекту присутності, заряд може бути спрямований на корпус танка, бронетранспортера або автомобіля, що швидко їде, всередину складу, у двері польового укриття. Після вибуху від дрона-камікадзе нічого не залишається, але і від дорогої техніки ворога дуже часто теж, тому виграш явно на боці армії, яка відправила дрон у політ. Різниця величезна: купити FPV дрон для камікадзе-місій можна за ціною від $250, а вартість сучасного танка, що горить, як смолоскип, після зустрічі з дроном становить $2,5 млн.
Країни-виробники дронів
На сьогодні дрони-камікадзе виробляють понад 20 країн світу:
- У США виробництвом дронів-камікадзе займаються кілька компаній, у тому числі AeroVironment, Lockheed Martin, Raytheon та Textron. Найбільш відомими американськими дронами-камікадзе є Switchblade 300 та Switchblade 600.
- В Ізраїлі виробництвом дронів-камікадзе займається компанія UVision. Найбільш відомими ізраїльськими дронами-камікадзе є Hero-30 та Hero-400.
- У Китаї виробництвом дронів-камікадзе займаються кілька компаній, у тому числі Aviation Industry Corporation of China (AVIC), China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) та China Electronics Technology Group Corporation (CETC). Найбільш відомі дрони-камікадзе CH-901 та CH-79.
- У Південній Кореї виробництвом БПЛА-камікадзе займається компанія Hanwha Systems. Всьому світові відомі Kamikaze-1 та Kamikaze-2.
- У Туреччині виробництвом дронів-камікадзе займається компанія Baykar. Найбільш відомими турецькими дронами-камікадзе є Bayraktar Kızılelma та Bayraktar Mini. Ці безпілотники яскраво проявили себе під час вірмено-азербайджанського конфлікту за Нагірний Карабах. Під час відбиття атаки російського агресора на Київ Байрактари знищували багатокілометрові колони техніки ворога.
- У Великій Британії виробництвом дронів-камікадзе займається компанія BAE Systems. Найбільш відомим британським дроном-камікадзе є Mantis.
- У Франції виробництвом дронів-камікадзе займається компанія MBDA.
- З 2022 року виробництвом дронів-камікадзе активно займається Україна, де виникло понад 200 компаній цього профілю. Одна з них – BattleBorn, яка налагодила виробництво моделі «Малюк-1» і працює над новими розробками.
Дрони-камікадзе є відносно новим видом зброї, але вони вже встигли зарекомендувати себе як ефективний засіб ураження цілей. Технологія підтвердила свою ефективність і розвиватиметься.