В Україні можуть підвищити акциз на скраплений газ з 52 євро за тисячу літрів до 169 євро. Таку ідею вже понад тиждень обговорюють у парламенті.
Про це повідомляє видання Нафторинок.
За попередніми даними, це питання озвучили під час засідання податкового комітету Верховної Ради. Зокрема, народний депутат Данило Гетманцев зазначив, що ставку на LPG точно змінять.
"Для мене питання підняття акцизу на газ вирішено", — зазначив він.
За його словами, ставка у розмірі 169 євро за тисячу літрів теж є замалою, то ж розмір, ймовірно, з часом переглянуть.
На питання щодо забезпечення військових балонним газом – дешевим та доступним з точки зору маскування Гетманцев сказав, що не бачить в цьому проблеми. На його думку, балон можна обладнати бензиновим пальником.
Водночас, як пише видання, представник Міністерства фінансів, якій відвідав засідання профільного комітету зауважив, що уряд розглядає скраплений газ, як альтернативний вид пального.
Тож якщо виникне потреба гармонізувати акцизні ставки, щоби вони відповідали директивам Європейського Союзу, тоді ставка на скраплений газ має бути на рівні 68 євро, а на бензин — 359 євро.
Якими зараз є акцизи
Ще у вересні 2022 року Верховна Рада встановила акциз на автогаз на рівні 52 євро за 1 тисячу літрів, а на бензин та дизпаливо – 100 євро. Розмір ПДВ на всі види палива залишився незмінним — 7%.
Також є пільга для Міністерства оборони. Так, на період воєнного та надзвичайного стану на пальне для ЗСУ акциз залишиться на рівні нуль євро за 1 тис. літрів.
Довоєнні податки на пальне
На весні минулого року, у розпал повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну, Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану".
Відтоді акциз на імпорт бензину, дизелю та скрапленого газу вважався не дійсним.
. До того ж зменшилася ставка ПДВ на ці види палива — з 20% до 7%
Але на початку 2023 року голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що довоєнні податки повертаються.
"На мою думку, зниження цих ставок на початку війни — величезна помилка. Рішення ніяк не вплинуло на вартість палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів", — пояснив він.
Відповідно, з 1 липня розмір ПДВ на пальне знову дорівнює 20%.