U-News » Авто-мото » Більше штрафів: які нововведення готують депутати для українських водіїв
Всі новини

Більше штрафів: які нововведення готують депутати для українських водіїв

Більшість ініціатив від народних обранців стосується збільшення штрафів та введення відповідальності за дії, які зараз не вважаються порушенням. Але є і пропозиція, яка зменшить зловживання місцевої влади щодо евакуації авто.

Про законодавчі ініціативи, які зараз розглядаються в парламенті, розповів народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко, повідомляє 24tv.

Бали за порушення ПДР

Система балів за порушення ПДР, теоретично, має спонукати водіїв менше порушувати. Раніше, за радянських часів, у водіїв були спеціальні талони, у яких за певні порушення «кололи дірки». Система штрафних балів існує в багатьох країнах Європи, наприклад, у Німеччині. Повернення подібної системи (навіть у електронному вигляді), на перший погляд здається логічним кроком.

Проте варто зважати, що не всі водії проїжджають за певний проміжок часу однакову кількість кілометрів. У людини, яка їздить на машині лише на дачу на вихідних, і у таксиста, який намотує по 300 кілометрів за день, вірогідність скоєння порушень буде різною. Тож і ліміт порушень повинен бути різним.

Окрім цього, штрафні бали збільшують корупційні ризики з боку поліцейських. Якщо зараз відносно невеликі суми штрафів за найпоширеніші порушення ці моменти нівелюють, то водій, який вже матиме кілька штрафних балів, буде значно сильніше мотивований «домовитись» з інспектором.

Прибрати 20 км/год, на які не діє штраф

Зараз штраф за перевищення швидкості більш ніж на 20 кілометрів від дозволеної складає 340 грн. Більш ніж на 50 кілометрів – 1700 грн. Народні обранці пропонують прибрати ці 20 “нештрафованих” кілометрів і зробити більшу шкалу штрафів в залежності від швидкості.

Важливий момент: у населених пунктах максимальна дозволена швидкість руху складає 50 км/год. Це обмеження діє як на вузеньких вуличках, так і на шосе та проспектах, які мають по три або чотири смуги руху в одному напрямку, розділені відбійниками та не мають наземних пішохідних переходів. Рухатись такими дорогами зі швидкістю 50 км/год не зовсім логічно і діючі 20 кілометрів «люфту» нівелюють це обмеження. Звичайно, на таких дорогах можна поставити відповідні знаки, але місцева влада зазвичай не поспішає це робити (подібна практика поширена лише в кількох містах України).

Крім того, у більшості автомобілів спідометри неправильно показують швидкість, тому хоч якийсь "зазор" (наприклад, 5-10 км/год) має бути.

Якщо така ініціатива буде прийнята, рух у великих містах значно ускладниться. З іншого боку, нардеп Володимир Крейденко пропонує збільшити штрафи за значне перевищення швидкості до 20 тисяч гривень. «Якщо людина їде в місті зі швидкістю 190 або 200 кілометрів за годину, за це має бути суттєве покарання».

Штраф за гучний вихлоп

Зараз, під час воєнного стану, деякі громадяни лякаються гучних звуків. На думку Володимира Крейденко, відповідальність за гучний вихлоп має існувати.

У Раді вже зареєстровано відповідний законопроект. За перевищення рівня шуму пропонується встановити санкцію у фіксованому розмірі – 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн), а у випадку повторності – 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 грн) з можливим позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Заборонити дрифт

Заборона дрифту виглядає досить дивно, адже випадків, коли хтось з водіїв дрифтує на дорогах загального користування, вкрай мало. А найголовніше, що навряд чи штрафи зможуть зупинити тих, хто вирішив показати своє вміння перед друзями, або навпаки – випадково повело машину боком, наприклад, під час снігопаду.

Тим не менш, відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді. Він передбачає штрафи 8500 грн за перший випадок. Якщо водія помітять на дрифті вдруге протягом року, він отримає 17000 грн штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Евакуація авто тільки поліцією

Зараз евакуацією неправильно припаркованих авто займаються приватні фірми у тандемі з інспекцією з паркування. По суті, це просто бізнес на автомобілістах – забрати евакуйоване авто зі штрафмайданчика коштує близько двох тисяч гривень. Левова частка цих коштів йде приватним компаніям, у бюджет надходить незначна частка від цієї суми (штраф за порушення правил паркування 340 грн).

Володимир Крейденко пропонує забрати в інспекторів з паркування повноваження з евакуації автомобілів і віддати їх поліції. У такому випадку евакуйовуватись будуть лише ті автомобілі, які дійсно перешкоджають руху.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
На заяву Безуглої про звільнення відреагували у Повітряних силах ЗСУ
25 907
Дівчина знайшла кумедний спосіб повідомити стать майбутньої дитини
21 909
Мережу розсмішив "потужний донат" Тищенка
20 648
Робітники випадково відремонтували кухню не в тому будинку: як відреагувала господиня
18 907
Наречений скасував весілля через SMS коханої його 12-річній доньці: що вона написала
16 834
Названо небезпечну ознаку високого тиску, яку багато ігнорують
15 377
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
14 399
Ідеальна помста: жінку, яка зруйнувала чужу сім’ю, висміяли на великому банері
14 103
Кардіологом названо один із найпростіших способів покращити здоров’я серця
11 362
Популярний продукт назвали причиною високого цукру в крові
10 832
Чоловік показав бургер 1995 року, який непідвладний часу: як він виглядає
10 547
Жінку через зовнішність не впустили до літака: який вигляд вона має
9 539
Лікар назвав чотири ознаки на шкірі, які свідчать, що ви вживаєте надто багато алкоголю
8 913
Вагітна дружина 40-річного Остапчука назвала проблему чоловіка
0
Як зберегти капусту до наступного врожаю: перевірений спосіб
0
Посадка цибулі на зиму: коли починати, якою має бути погода
0
Тіна Кароль у спідній білизні захопила ідеальним тілом
0
Поради для лінивих: як підтримувати чистоту вдома без зайвих зусиль
0
Масова помилка: чому не можна зберігати яйця на дверцятах холодильника
0
Чому не варто вірити обіцянкам колишніх: розповідає гіпнотерапевт
0
Не найкращий вибір: яких авто для середнього класу слід уникати
0
Як правильно мити двигун автомобіля: десять порад від експертів
0
Чи правда, що двигуни в гібридних автомобілях зношуються швидше
0
Найбільш надійні бюджетні автомобілі з пробігом: які моделі можуть служити вічно
0
Що робити з чорнобривцями після цвітіння восени: прикраса квітника стане добривом для городу
0
"Сам Джек Деніел сказав би, що це занадто": Мережу приголомшили фото будинку на продаж
0
Названо найпопулярніші причини, чому стосунки не заходять далі першого побачення

Від того, яке враження ви справили на першому побаченні, ...

Найпростіший та безпроблемний спосіб маринування перцю на зиму

За цим рецептом так просто приготувати мариновані перці, що ...

Анна Кошмал феєрично оголосила про вагітність: животик вже видно

Акторка Анна Кошмал поділилася з фанами радісною новиною. ...