У суспільстві, де зустрічі часто пов’язані з алкоголем, важливо знати, як цей звичайний напій впливає на організм людини.
Його наслідки можуть бути швидкими: від порушення мови до зниження координації. Але розуміння довготривалих впливів є життєво важливим, щоб прийняти рішення щодо того вживати алкоголь чи ні, пише НВ.
Ось сім ключових ідей щодо фізіологічного впливу алкоголю.
Депресія
Регулярне вживання алкоголю впливає на хімію вашого мозку таким чином, що може призвести до почуття депресії.
У короткостроковій перспективі алкоголь може покращити ваше ментальне здоров'я, але коли опяніyня минає, депресія бʼє з новою силою, вона пригнічує центральну нервову систему і значно впливає на роботу мозку.
У людей, які страждають на депресію або тривогу, це також може збільшити ризик самогубства.
Дослідження за участю приблизно 20 тисяч людей показало, що споживання алкоголю понад 3,5 келихів вина на тиждень пов’язане з вищим рівнем заліза в деяких областях мозку та нижчими результатами когнітивних тестів.
Метаболізм печінки
Печінка виконує роль основного вивідника алкоголю з організмі. Розщеплення етанолу на ацетальдегід, а потім ацетат, здійснює значне навантаження на печінку.
І тому навіть діти знають, що тривале вживання алкоголю може призвести до пошкодження печінки, що підкреслює важливість поміркованого вживання алкоголю.
Зневоднення
Діуретичні властивості алкоголю сприяють підвищеному виробленню сечі, що призводить до зневоднення.
Національна служба охорони здоров’я США радить також випити півлітра води перед сном. Це допоможе зберегти ваше тіло зволоженим і відновити втрачену рідину, одночасно зменшуючи будь-який ефект похмілля.
Шлунково-кишкові ефекти
Шлунково-кишковий тракт не застрахований від впливу алкоголю.
Алкоголь сприяє розвитку запалення кишківника і знищує здорові кишкові бактерії, адже коли він потрапляє в організм, наша шлунково-кишкова система перша зупинка спиртного в організмі і саме тут він всмоктується в кров.
Порушення сну
Хоча алкоголь може викликати сонливість, його вплив на сон є комплексним. Порушення нормального циклу сну та перешкоди швидкому сну можуть призвести до неспокійних ночей.
Оскільки алкоголь може зменшити фазу швидкого сну та викликати порушення сну, люди, які п’ють перед сном, часто відчувають симптоми безсоння та надмірну сонливість.
Визнання зв’язку між алкоголем і порушенням сну має вирішальне значення для визначення пріоритету спокійного сну.
Головний біль
Є закономірність, яку вчені вивчають досі, те як червоне вино викликає головний біль.
Як правило, головний біль може виникнути в межах від 30 хвилин до трьох годин після того, як ви випили невелику кількість склянки вина.
У новому дослідженні, опублікованому в Scientific Reports, вчені визначили, що флаванол, який природним чином міститься в червоних винах, може заважати правильному метаболізму алкоголю та викликати головний біль.
Імунітет страждає
Ваша імунна система складається з кількох різних типів клітин, кожна з яких виконує свою, але дуже важливу роботу, щоб підтримувати ваше здоров’я.
Алкоголь заважає цим імунним клітинам виконувати свою роботу, як наслідок слабка імунна система піддає вас підвищеному ризику захворювань.