Чому деякі автомобілі вважаються жіночими? Плюси маленьких машин.
ТОП-10 компактних автівок для дівчат – про все це в даній статті від порталу автомобільних новин Avtosota.com.
Чому деякі автомобілі вважаються жіночими
Прийнято вважати, що прекрасна стать схильна віддавати перевагу переважно невеликим автомобілям. Мабуть, такий стереотип склався історично. І виник у той час, коли до тотальної цифровізації було нескінченно далеко, а машини невеликих розмірів справді були простішими і легшими в управлінні, ніж повнорозмірні.
Частка істини в таких міркуваннях є й досі. Цілком логічно, що процес паркування чи горезвісне почуття габаритів на субкомпакті дається водієві легше, ніж на величезному пікапі. І стать тут ні до чого.
Тим не менш, сьогодні розглянемо десятку актуальних на даний момент міських моделей, які з тих чи інших причин могли б зацікавити переважно дівчат. Зауважимо, що частина автівок є не доступною в Україні, але ж і пригін під замовлення ніхто не скасовував.
У чому переваги маленьких машин?
- Розміри. Перевага невеликих габаритів особливо актуальна у міському середовищі. Ювелірно притулитися на невелике місце для паркування, вирулити на потрібну смугу в штовханині перед світлофором, та й просто завжди бути впевненим, що проскочиш — все це про компактний і субкомпактний міський клас.
- Витрати палива. І тут знову до питання заторів. Невеликий міський автомобіль з маленьким мотором спалить у простоях незрівнянно менше палива, ніж агресивний позашляховик і навіть звичайний седан. На трасі співвідношення змінюється, але все одно залишається за явною перевагою «малюків».
- Вартість автомобіля. Якщо порівняти прайси на А-клас і, наприклад, D-седани, різниця буде очевидною. І нехай сьогодні цінник на будь-який автомобіль може здатися, м’яко кажучи, неоднозначним, порівняльна вартість більшості маленьких машин залишається невисокою.
ТОП-10 маленьких машин для дівчат
1. Toyota Yaris IV
- Потужність: 72 – 125 к.с.
- Швидкість: 160 – 180 км/год
- Розгін до 100 км/год: 9 – 14,6 с
- Середня витрата: 3,7 – 5,2 л/100 км
- Тип трансмісії: механічна КПП чи варіатор
Одна з переваг саме цієї моделі – відносно широкий вибір комплектацій. Так, базовим є 1,0-літровий двигун на 72 к.с., що працює в парі з безступінчастим варіатором. Якщо цього мало, можна розглянути гібрид на 1,5 літра та 91 к.с. Вершиною буде 1,5-літровий двигун на 125 к.с., суміщений з тим же CVT або навіть механічною коробкою. Одним словом, Toyota Yaris четвертого покоління сьогодні вражає різноманітністю доступних версій.
2. Nissan Note III
- Потужність: 82 к.с.
- Швидкість: 145 км/год
- Розгін до 100 км/год: 7,5 с
- Середня витрата: 3,3 – 4,3 л/100 км
- Тип трансмісії: автоматична КПП
Особливістю Note останнього покоління можна вважати гібридну силову установку, яка як основний двигун використовує 1,2-літровий бензиновий мотор на 82 к.с. Мучитися вибором трансмісії не доведеться — лише автомат.
3. Changan Benben E-Star
- Потужність: 75 к.с.
- Швидкість: 101 км/год
- Розгін до 100 км/год: н.д.
- Запас ходу: 301 км
- Тип трансмісії: автоматична КПП
Традиційно для більшості невеликих китайських автовиробників дизайн автомобіля не вражає оригінальністю. Скоріше це «творче переосмислення» бестселерів в особі тих же Yaris і подібних.
Зате така модель дозволяє почуватися причетною до піку зелених технологій, та й у салоні виглядає цілком сучасно: цифрова панель приладів, сенсори, кругла шайба режимів трансмісії. Електромотор видає 75 к.с., передаючи момент на колеса за допомогою безступінчастої КПП. Запас ходу заявлено 301 кілометр. І навіть якщо привести цю цифру до реальної автономності (яка завжди буде меншою), у місті подібного показника більш ніж достатньо.
4. Chevrolet Spark III
- Потужність: 85 к.с.
- Швидкість: 161 км/год
- Розгін до 100 км/год: 12,4 с
- Середня витрата: 6,2 л/100 км
- Тип трансмісії: автоматична КПП
Всі екземпляри в останньому рестайлінгу (2020-2023 рік) укомплектовані однаково: бензиновий 1,3-літровий двигун на «автоматі». Варто зазначити, що при порівнянні з тим самим Note або Changan Benben E-Star ціні «Спарк» усередині виглядає відверто архаїчним. Ніяких тачскринів, широких LED-дисплеїв, і особливо новомодних електромоторів. Виправдати це можна хіба простотою конструкції, що полегшить обслуговування та ремонт.
5. Renault ZOE
- Потужність: 135 к.с.
- Швидкість: 140 км/год
- Розгін до 100 км/год: 9,5 с
- Запас ходу: 386 км
- Тип трансмісії: автоматична КПП
Це авто з повним правом можна назвати екзотикою для естетів. В активі — французький шарм кузовних обводів, сучасний повністю цифровий дизайн інтер’єру (для кого це важливо) і причетність до останніх екологічних трендів. У рух автомобіль приводить електромотор потужністю 135 к.с., номінальний запас ходу становить трохи більше ніж 380 км. Трансмісія, зрозуміло, лише автоматична.
6. Ora Good Cat
- Потужність: 143 – 171 к.с.
- Швидкість: 150 – 160 км/год
- Розгін до 100 км/год: 6,9 с (для потужної версії)
- Запас ходу: 401 – 501 км.
- Тип трансмісії: автоматична КПП
Ще один китайський електромобіль міського класу. Марка є дочірнім брендом Great Wall. Якщо не порушувати споконвічне питання про першоджерела дизайну, то «Хорошій кішці» є що запропонувати. Лаконічний, але дуже ошатний зовнішній вигляд, стильний цифровий салон і палітра оздоблення, що нагадує вміст косметички. Дизайнери явно знали, чим привабити прекрасну стать.
З іншого боку, чоловікам може сподобатися «бойове» забарвлення деяких версій зі спортивними жовтими та червоними акцентами. Щодо технічної частини, то базовий Good Cat використовує електромотор на 143 к.с., а якщо хочеться швидше, можна розглянути версію на 171 к.с.
7. Kia Picanto III
- Потужність: 67 – 84 к.с.
- Швидкість: 149 – 161 км/год
- Розгін до 100 км/год: 14,1 – 15,7 с
- Середня витрата: 4,4 – 5,4 л/100 км
- Тип трансмісії: автоматична або роботизована КПП
Міський хетчбек без вишукувань, зате з однією з найширших пропозицій. Якщо розглядати машини від 2021 року (останній рестайлінг), на вибір пропонуються варіанти з моторами 1, 1,2 і 1,3 літра. З 1,0-літровим двигуном потужністю 67 л. доступна як механіка, і «автомат». Версії на 1,2 та 1,3 літра мають однакову потужність 84 к.с., але відрізняються трансмісіями. У першому випадку встановлено роботизовану коробку, у другому — класичну гідротрансформаторну АКПП.
8. Hyundai i20 III
- Потужність: 100 к.с.
- Швидкість: 173 км/год
- Розгін до 100 км/год: 12,9 с
- Середня витрата: 6,2 л/100 км
- Тип трансмісії: автоматична КПП
У плюси можна записати популярність марки та простоту конструкції: жодних турбонаддувів та електродвигунів. Hyundai i20 третього покоління на більшість ринків поставляється в єдиному варіанті: 1,4-літровий атмосферний двигун потужністю 100 к.с. в парі з звичайнісінькою АКПП. До умовних мінусів можна віднести трохи прісний, щодо деяких конкурентів, зовнішній вигляд і невибагливість інтер’єру. Машина доступна у трьох комплектаціях: Active, Style, Prime.
9. Audi A3
- Потужність: 150 – 190 к.с.
- Швидкість: 224 – 248 км/год
- Розгін до 100 км/год: 7,0 – 8,2 с
- Середня витрата: 4,8 – 6,6 л/100 км
- Тип трансмісії: роботизована КПП
Класичний представник преміум-сегменту, не обділений увагою жінок. Вибирати технічну начинку особливо не доведеться: або 1,4-літрові, або 2,0-літрові бензинові мотори (150 і 190 к.с.) з «роботом» DSG як трансмісія. Привід передній, версія Quattro зустрічається дуже рідко.
10. Mini Cabrio
- Потужність: 192 – 231 к.с.
- Швидкість: 230 – 242км/год
- Розгін до 100 км/год: 6,5 – 6,7 с
- Середня витрата: 5,8 – 6,5 л/100 км
- Тип трансмісії: автоматична КПП
Всесвітньо відомий “іміджмобіль” у версії з відкидним дахом. Стандартна версія Mini Cabrio Cooper S оснащена 2,0-літровим турбомотором потужністю 192 к.с. Заряджений “Міні Купер” у виконанні John Cooper Works (JCW) має вже 231 сил з того ж об’єму в 2 літри. Усі машини мають автоматичну трансмісію та передній привід.