Фахівці назвали захворювання, високий ризик яких пов’язаний зі спадкуванням певних генетичних варіацій по жіночій сімейній лінії. Тому важливо знати, чим хворіла не тільки мама, але і бабуся, і інші родички.
Остеопороз. При даному захворюванні руйнівний процес зачіпає сполучні тканини, робить кістки крихкими, схильними до ламкості. В основному жертви остеопорозу – це жінки, які досягли 65-річного віку. Якщо остеопороз був у матері, він з великою ймовірністю може виникнути і у дочки.
Мігрень. Схильність до мігрені пов’язана зі специфічною активністю судин головного мозку, яка в свою чергу обумовлюється генетикою. Уникнути спадкової мігрені може допомогти строго дотримання правил здорового способу життя: відмова від сигарет і алкоголю, суворий контроль споживаного кофеїну і захист від стресів.
Глаукома. Повільно розвиваючись після 50 років, глаукома може стати причиною повної втрати зору. Жінкам, чиї матері або інші родички по жіночій лінії страждали від глаукоми, потрібно регулярно проходити огляди у офтальмолога. У них захворювання розвивається набагато частіше, ніж у чоловіків.