Печінка є не менш важливим органом тіла людини, ніж серце, головний мозок. На стані печінки позначається багато: від порушення режиму харчування до шкідливих звичок. Важливо вчасно помітити, що з органом твориться недобре.
Зморшки на лобі
На обличчі відображається практично кожне порушення. Зморшки на лобі зазвичай говорять про природне старіння організму. У певних випадках подібна ознака сигналізує про проблеми з печінкою. Зазвичай це вертикальні зморшки на лобі і трохи нижче між бровами. Глибокі зморшки говорять про серйозне дисфункції печінки.
Пігментація на обличчі
Знову-таки пігментні плями на щоках, носі, лобі можуть вказувати на порушення в роботі печінки. Орган виробляє чимало біохімічних процесів, при порушенні яких виникає збій в обміні пігменту меланіну. Ознакою хвороби печінки часто є неправильна пігментація шкіри. Пігментні плями з’являються на лобі, скронях, мають зелений або коричневий відтінок. Як би не намагалися позбутися від них освітлюючими засобами, нічого не вийде. Вікові зміни печінки проявляються у вигляді хаотично розташованих ділянок коричневої пігментації.
Підвищена жирність шкіри
Даний орган являє собою фільтр, що знешкоджує і виводить токсини, інші шкідливі речовини. Печінка може не впоратися з надлишком жирів, тому вони накопичуються в протоках сальних залоз. В результаті обличчя стає більш жирним, з лиском. Жирність виникає на лобі, крилах носа, це може викликати вугровий висип, прищі і гнійники.
Сивина, облисіння
При печінці, яка неправильно працює порушується засвоєння поживних речовин, що позначається на зростанні волосся. Підсумком стає облисіння, рання сивина. Особливо небезпечно, коли зміни починаються на тім’яній частині голови.
Зміни в очах і запалення слизових
Печінка, яка погано працює впливає на стан очей. Порушення можуть привести до скупчення у верхніх шарах шкіри і слизових оболонках білірубіну. Колір змінюється на жовтий. Запущені хвороби призводять до зміни інших частин ока: зіниці біліють, райдужні оболонки тьмяніють. Шкіра під очима теж стає жовтуватою.
Слизові оболонки теж змінюються: характерні сухість, зміни кольору язика і піднебіння, набряки і кровоточивість ясен.
Їдкий запах стулу
Якість калу піддається змінам. Турбуватися варто, якщо спостерігаються сильний аромат гіркоти, липка текстура, рідка консистенція, жорсткий і сухий стул у формі кульок, світлий колір за типом білої глини.
Зауважимо, захворювання печінки часто протікають без всяких симптомів. Тканина не має нервових закінчень, тому ніякого болю пацієнт не відчуває. Звертайте увагу на ознаки, що свідчать про порушення в роботі даного органу. Найменший прояв ознак має стати приводом звернення до лікаря.