Експерти пояснили, хто частіше купує житло бізнес-класу в столиці.
Протягом 2023 року в столиці дещо змінився "портрет" покупця нерухомості бізнес-класу. Проте головною цільовою аудиторією лишився середній клас з високооплачуваною роботою. Експерти розповіли, хто найчастіше купує таке житло в столиці, передає informator.ua.
Як передає видання Pro Гроші, ситуацію прокоментувала керівниця департаменту продажів компанії Greenville Сусанна Караханян. За її словами, покупець житла бізнес-класу в Києві - це зазвичай киянин чи киянка віком від 30 до 45 років з високооплачуваною роботою.
При цьому Сусанна Караханян зауважила, що переселенців серед клієнтів меншість. Зазвичай житло купують родини з дітьми, а тому - фокус наразі на просторі двокімнатні квартири. Водночас змінилася мета покупки нерухомості. Якщо раніше більше покупців готові були придбати житло в якості інвестицій, то сьогодні частіше купують квартиру виключно для себе. Більшість намагається купувати житло в завершеному будинку або на фінальних стадіях (хоча б шість місяців або рік до здачі в експлуатацію). Крім того, за словами експертки, лише 20% покупців готові ризикнути та інвестувати на етапі будівництва.
До повномасштабної війни ситуація була трохи інакшою. Сусунна Караханян підкреслила, що велику роль зараз відіграє військово-політичний фон, частота обстрілів та навіть тональність новин. "У 2022 році практично всі наші розмови з потенційними покупцями зводилися до того, що люди чекали якомога скорішого завершення війни.
При виборі житла українці звертають увагу на:
- загальну концепцію та філософію проєкту;
- функціональність планування;
- якість будматеріалів;
- рівень сервісу;
- локацію; темпи та динаміка будівництва;
- репутація девелопера.
При цьому українці стали звертати на фактор безпеки. Нерідко клієнти намагаються купувати житло, яке буде подалі від військових та промислових об’єктів, обов’язково з підземним паркінгом, який також виконує роль надійного укриття.
Скільки коштує оренда житла в Києві на Новий Рік?
Раніше експерти розповіли, що вартість оренди квартир та будинків у Києві та передмісті столиці перевищила довоєнні показники. Причиною стало те, що населення міста збільшилося. При цьому попит на заміські будинки зріс на 15-20%. Як пояснила експертка з нерухомості Ірина Луханіна, винаймати квартиру в звичайний день можна приблизно за 25 доларів на добу. Однак у новорічні свята ціна зростає в три-чотири рази.
Таким чином, невелика квартира для компанії в Києві буде коштувати від 75 доларів на добу. Йдеться про двокімнатні квартири без особливих зручностей. Якщо ж потрібні набагато кращі умови, то і вартість буде зростати.