Під час різких коливань температури та сильних снігопадів склоочисники часто покриваються крижаною кіркою або снігом, що заважає ефективному очищенню скла та суттєво знижує видимість водія. Експерти порталу mmr.net.ua виділили 5 простих методів позбутися цієї проблеми.
Лід та сніг прилипають до щіток склоочисників у той момент, коли скло починає прогріватися. Навіть у тих автомобілях, де передбачена система підігріву зони контакту щіток та лобового скла, ефективність роботи склоочисників у снігопад залишає бажати кращого. З цієї причини водієві часто доводиться зупинятися, виходити з автомобіля та вручну видаляти сніг та лід.
Існує кілька методів, щоб знизити інтенсивне скупчення снігу на щітках під час снігопаду. Перше, що слід зробити – це обмежити нагрівання лобового скла. Вимкніть електропідігрів та обдув лобового скла. Це допоможе швидше припинити танення снігу на склі і, отже, зменшити його скупчення на двірниках.
Ще один спосіб знизити танення снігу на склі – збільшити швидкість руху, якщо це безпечно. Виберіть маршрут, де можна розігнатися вище швидкості 50 км/год, це також допоможе скоротити проблему скупчення льоду та снігу.
Обробка щіток склоочисника спецзасобами може тимчасово пом’якшити проблему. Однак ефективність такого способу залежить від температури замерзання застосовуваного засобу, і чим нижча, тим краще. Для покращення результату рекомендується використовувати спеціалізовані рідини для розморожування, які доступні у спеціалізованих магазинах.
Для запобігання налипання снігу на щітки склоочисника можна скористатися ефективним засобом, таким як силіконове мастило. Для цього слід виконати такі кроки: перед очікуваними заморозками або перепадами температур зніміть щітки та залиште їх у приміщенні на ніч. Ретельно очистіть і висушіть їх, а потім обробіть всю поверхню щіток, включаючи каркас і, найважливіше, гумову частину, з використанням універсального силіконового мастила у вигляді спрею.
І, нарешті, найкраще з налипанням снігу справляються двірники з електропідігрівом.