Отримання Україною більш далекобійного озброєння змінює характер воєнних дій.
Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.
Він нагадав, що в перший час Україна отримувала відносно прості види озброєння, які використовувалися безпосередньо в ближньому бою. Пізніше допомога західних партнерів почала включати й дійсно складну техніку.
Бураковський констатував існування певних побоювань на Заході, що постачання деяких видів озброєнь призведе до нового витка ескалації з боку Росії, наприклад, до використання тактичної ядерної зброї.
“З іншого боку, ми бачимо дуже цікаве явище. Згадаймо ситуацію в Чорному морі, коли українські порти й вивезення зерна виявилися повністю заблоковані, зокрема військовими кораблями Російської Федерації. З’явилася так звана Чорноморська зернова ініціатива, з якої потім РФ вийшла. Чим це все закінчилося? А все це закінчилося тим, що завдяки успіхам українських Військово-морських сил і допомозі союзників ми фактично змогли налагодити роботу “зернового коридору” без Росії. Тобто це говорить про те, що там, де ми показуємо зуби й показуємо реальний кулак, Росія просто відступає”, — сказав голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.
За його словами, коли йдеться про використання далекобійних ракет, якоїсь потужнішої зброї — це показує російським окупантам, що Україна готова рухатися далі та відповідати на удари РФ по українських населених пунктах.
“Ми отримували, грубо кажучи, ракети невеликого радіуса дії, й росіяни мали змогу недалеко від лінії фронту або майже на самій лінії фронту організовувати склади, організовувати якесь своє постачання. Щойно ми отримуємо більш далекобійну зброю, одразу вся ця справа відсувається. А це нова логістика, а це витрати, а це вже інший підлітний час, якщо йдеться про використання якоїсь зброї. Тобто, дійсно, чим більший радіус ураження, зокрема з території України, тим сильніше змінюється сам характер воєнних дій”, — сказав Бураковський.