Україна – одна з найбільш замінованих країн у світі. За даними на осінь 2023 року, в нашій державі заміновано 174 000 кв. км. Росіяни продовжують закладати міни біля житлових будинків, лікарень та вздовж доріг.
Через це цивільне населення може легко постраждати, тим паче зараз, коли сніг покрив товстим шаром землю. Про те, як не підірватися на ворожих мінах та розтяжках, як вони виглядають та де їх встановлюють, розповів бойовий інструктор Віктор Швидкий у новому ролику СтратКом на Ютубі.
У лісовій місцевості мирних жителів можуть чекати і протипіхотні міни "пелюстки" (якщо без самоліквідації, то можуть лежати кілька років. Здатна відірвати стопу), і ОЗМ-72 (її закопують у землю і може вразити у радіусі 25 м, також стоїть довгий термін), і ВОГ-25 і ВОГ-17 (при наступі ногою є ймовірність, що спрацює і відірве стопу)
Фахівець не радить ходити поки що по лісах, оскільки в Україні бракує саперів, щоб розмінувати такі масштаби. Навіть, якщо ще минулого року було звільнено територію, все одно залишається небезпека.
Якщо помітили міну, то треба помітити це місце речами, які є під рукою, наприклад, пачкою з під цигарок, пляшкою чи гілками. Але не на самому предметі, а поблизу. Оскільки кожна міна має свій радіус дії. Взагалі по Женевській конвенції заборонено використання розтяжок, але як бачимо, росіяни застосовують їх активно. Найчастіше поблизу будинків вони лишають ще гранати. Їх ховають в іграшки, шафи і т.д.
Про інші види мін, які широко розповсюджені серед росіян, дивіться у ролику від СтратКом нижче.