З вітрин російських аптек почав зникати один із ключових гормональних препаратів. Він продавався під маркою кількох іноземних компаній фінського та американського походження. Ліки в таблетках використовують під час лікування ревматичних захворювань.
У Російській ревматологічній асоціації підтвердили, що кількість цього препарату у федерації критично низька. А в МОЗ РФ підрахували, що запасів у лікарнях вистачить трохи більше ніж на 7 місяців, а в аптеках — майже на один. Ведення повномасштабної війни проти України негативно позначається на російській медицині, повідомляє FREEДОМ.
За майже два роки повномасштабної війни РФ проти України через західні санкції в країні-агресорі стали дефіцитними або зовсім зникли з вітрин аптек деякі антибіотики, протипухлинні препарати, ліки від тиску, діабету, протиалергійні та жарознижувальні. Ще на початку 2023 року спеціальна комісія МОЗ РФ склала список дефіцитних товарів, до якого увійшли 97 найменувань. Недоступними для росіян виявилися аспірин, парацетамол, корвалол і йод.
“Не те щоб припинилися постачання, просто шлях ліків з іншої країни до Росії став настільки непередбачуваним, довгим і дорогим, що, мабуть, через це вони і зникають. Тому що просто невигідно везти, складно, найімовірніше, через це. Плюс ті дослідження, які велися, зупинилися. І нові ліки, найімовірніше, не будуть зареєстровані, тому що для того, щоб вони були доступні на території Росії, вони повинні пройти місцеві клінічні випробування. Теж не думаю, що це комусь зараз потрібно”, — розповів лікар-хірург Олександр Ванюков в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.
Не всі світові фармацевтичні компанії пішли з російського ринку, проте їхня робота ускладнилася через дорогу логістику. Припинилися і спільні розроблення нових препаратів за участю західних фахівців і технологій. Так громадяни Росії втратили доступ до сучасних медичних розроблень. Такі висновки зробили журналісти видання “Настоящее время”, які провели розслідування в російській медичній сфері.
“Протягом найближчих 10 років через те, що всі іноземні фармкомпанії зупинили фактично свій розвиток на території Росії, російські пацієнти не отримають 300 нових ліків, які, ймовірно, за ці 10 років розроблять. Звісно, це будуть найсучасніші, найновіші, найефективніші ліки, але їх, імовірно, на російському ринку не буде”, — говорить ведучий телеканалу “Настоящее время” Олексій Александров.
Може виявитися, що лікувати росіян не тільки не буде чим, але й не буде кому. Журналісти впевнені, що мобілізація і репресії з боку силовиків часто стають причиною для міграції лікарів і середнього медичного персоналу з Росії.
“Лікарі, які проходили практику, навчалися постійно в європейських лікарнях і госпіталях, підвищували свою кваліфікацію, це все зараз для російської медицини буде недоступним, і частина людей, які все прекрасно розуміють, які розуміють, що російське вторгнення до суверенної країни фактично відрізає країну від глобального світу, вони, власне, й спробували виїхати”, — сказав Александров.
Тим часом Кремль кидає всі зусилля і фінанси з державного бюджету на продовження війни проти України. Як заявили в британській розвідці, через велику кількість поранених на фронті медичне обслуговування масово недоотримують цивільні росіяни.
“Ймовірно, війна значною мірою впливатиме на цю ситуацію, оскільки в госпіталях лікують поранених. Уряд також змушений скорочувати кількість цивільних медичних установ у всій країні через брак персоналу та фінансовий тиск”, — йдеться в повідомленні Військової розвідки Великої Британії в соціальній мережі Х.
Як стверджують експерти, 90% російських компаній з виробництва медичних препаратів використовують західне обладнання. До початку повномасштабної війни проти України основними постачальниками РФ були країни Західної Європи, США і Швейцарія. Тепер ринок федерації переорієнтувався на технології нижчої якості з Китаю, Індії та Туреччини. Крім того, в Росії досі не можуть розв’язати питання з нестачею активних речовин для препаратів.