Хоча лляне насіння містить багато корисних та цінних інгредієнтів, вважати його суперпродуктом не слід. Воно не є основним джерелом омега-3 жирних кислот.
Справа в тому, що лише 10-20% рослинних омега-3 повноцінно засвоюється організмом. Тому, якщо вжити 1 столову ложку насіння, незважаючи на те, що там велика кількість омега-3 жирних кислот (цілих 2 г), тільки 0,2 - 0, 25 г з них повноцінно засвояться і перетворяться на активні речовини, повідомляє UAportal.
Пам'ятайте, що оптимально для дорослих споживати сумарно 1 г омега-3 жирних кислот на добу. І щоб отримати добову норму з насіння льону, вам довелося б вживати понад 4 столові ложки насіння на день. А це може завдати шкоди вашому здоров'ю.
Насіння льону протипоказане дітям до 3-х років. Потрібно обережно їх застосовувати за наявності каменів у жовчному міхурі через жовчогінний ефект.
Жінкам, у яких ендометрит, фіброміома матки або полікістоз яєчників, його не можна вживати через фітоестрогени.
З тієї ж причини повинні бути обережні з насінням льону вагітні та ті, хто годує грудьми.
Лляне насіння можна додавати в їжу в рекомендованих дозах, але це зовсім не виключає використання ефективніших тварин джерел омега-3 жирних кислот.
Так що, згадаємо Парацельса: "Все є отрута і всі є ліки; те й інше визначає доза".
***Для профілактики ішемічної хвороби серця рекомендується хоча б двічі на тиждень включати до раціону страви з жирної риби.