Україна і Польща – дві держави, пов'язані тісними історичними, культурними та економічними зв'язками. Особливо в останні роки багато наших земляків виїжджають до сусідньої країни з метою зміни постійного місця проживання, навчання чи працевлаштування. Проте без вільного знання польської, зробити це дуже складно. Щоб уникнути мовного бар'єра та швидко адаптуватися у новій країні, можна піти на курси польської мови у Києві. Це зручний та недорогий варіант, який підходить для людей з будь-яким рівнем володіння. Навчатися можна з нуля, чи поглиблювати свої знання для подальшої роботи, навчання чи складання державного іспиту.
Коріння польської мови
Багатьом українцям здається, що польська інтуїтивно зрозуміла, а тому не потребує спеціально вивчення. Проте це дуже оманливий підхід. Дійсно, у повсякденному житті багато схожих слів: chleb, mleko, jabłko. Разом з тим можна легко помилитися, адже pierogi – це не пироги, а krzesło – зовсім не крісло чи стілець. Як же собі порадити? Відповідь на це питання криється в історичному корінні. Польська мова (język polski, polszczyzna) належить до західнослов'янської, лехітської групи індоєвропейських мов. Цим пояснюється її подібність до чеської, словенської, української та російської. Також схожість можна аргументувати історичними подіями. Адже в далекому минулому пращури сучасних слов'ян заселяли території від Вісли до Дніпра і розмовляли вони спільною праслов'янською мовою. Тільки у 10 столітті з народженням держави Полонія з'являється теорія і граматика, які використовуються до сьогодні.
Головні граматичні відмінності
Залежно від поставленої мети, курси польської мови допомагають збагатити словниковий запас, познайомлять з головними лексичними та лінгвістичними відмінностями. На заняттях легше подолати мовний бар’єр, навчитися польською висловлювати свої думки на письмі та усно. До того ж лекції проводять досвідчені вітчизняні викладачі, які виявляють помилки та допомагають уникнути їх у майбутньому. З ними немає перевтоми чи нудьги, легше пізнати особливості польської мови:
- Алфавіт пишеться латиницею.
- Наголос ставиться переважно на передостанній склад.
- Використовуються спеціальні голосні (ближче до старослов'янської).
- Більш складно відмінюються дієслова. Слова “бути” та “мати” дуже часто використовуються при побудові речення.
- Деякі займенники змінюються на скорочену форму (для покращення вимови).
- Складніше відмінюються іменники чоловічого роду у множині.
Після курсів польської мови студенти вміють швидко перекладати, починають вільно спілкуватися та удосконалюють навички письма. Регулярні тренування допомагають позбутися мовного бар'єра, вчать без напруження розмовляти з поляками на будь-які теми.
Роль польської мови в сучасному світі
Польща розташовується в центральній частині Європі та є активним членом ЄС. Це економічно, соціально і політично розвинена держава, що має кордон із сімома сусідніми країнами. Вивчення польської мови відкриває ворота до покращення матеріального становища, подорожей, навчання.