З 27 квітня 2024 року набуває чинності суттєва зміна у процедурах роботи автошкіл та сервісних центрів МВС.
Зокрема, звичний знак “У”, який використовується для практичних іспитів з водіння, буде замінено на знак “H”. Ця зміна пов’язана зі змінами до Правил дорожнього руху, внесеними Кабінетом Міністрів з метою приведення їх у відповідність до української мови, де відсутній термін “навчальний”, але є “учбовий”.
Регуляторна зміна була введена в дію постановою Кабінету Міністрів № 128 від 7 жовтня 2023 року. Зміни стосуються автомобілів, призначених для практичних іспитів, а також тих, що використовуються кандидатами у водії, повідомляє Автосота.
У 2023 році Міністерство внутрішніх справ вже зазнало реформування, розширивши свої сервісні центри та посиливши контроль за проведенням теоретичних та практичних іспитів для отримання посвідчень водія.
Зокрема, реформа надала українцям можливість самостійно підготуватися до теоретичного іспиту до кінця 2023 року, що є відходом від попередньої вимоги щодо обов’язкової підготовки в автошколі.
Для кандидатів на отримання посвідчення водія категорії В навчальна програма передбачає 64 години теоретичної підготовки в автошколі, кожне заняття триває 45 хвилин. Практичне навчання триває 40 годин для автомобілів з механічною коробкою передач і 38 годин для автомобілів з автоматичною коробкою передач, кожне практичне заняття триває 60 хвилин.
У той час як самостійна підготовка до теоретичного іспиту тепер дозволена, практична підготовка все ще доступна виключно в автошколах.
У рамках посилення заходів моніторингу всі автомобілі, що використовуються для практичних іспитів у сервісних центрах МВС, мають бути обладнані відеосистемою зі звукозаписом. Ця система забезпечує комплексне спостереження за рухами рук і ніг кандидата у водії та екзаменатора.
Крім того, аудиторії, призначені для складання теоретичних іспитів, повинні бути обладнані чотирма відеокамерами для моніторингу всього приміщення.
У перспективі Міністерство внутрішніх справ має на меті спростити процес складання практичних іспитів з водіння, скоротивши час очікування в територіальних сервісних центрах. Наразі час очікування на практичний іспит, який в середньому становить близько двох тижнів, планується скоротити до мінімуму шляхом оцифрування послуг сервісних центрів МВС, збільшення кількості тестових автомобілів та створення тестових хабів.
Ці ініціативи разом спрямовані на підвищення ефективності та доступності процесу отримання посвідчення водія.