Наразі в Україні триває відновлення пошкодженої росіянами енергетичної інфраструктури. Уряд закликав скоротити навантаження на енергосистему з 19:00 до 21:00 з метою зменшення навантаження. Бізнесу рекомендовано скористатися можливістю імпорту електроенергії для забезпечення безперебійної роботи підприємств, а також утриматися від використання освітлення та реклами.
Через російські обстріли Україна втратила 80 відсотків своєї енергетичної інфраструктури. Ба більше, окупанти й далі продовжують її нищити. Відтак український уряд закликає скоротити навантаження на енергосистему країни у піковий час з 19:00 до 21:00 з метою зменшення навантаження, розповідає Gazeta.pl.
Що стосується бізнесу, то рекомендується скористатися можливістю імпорту електроенергії для забезпечення безперебійної роботи підприємств, а також утриматися від використання освітлення та реклами, які не є критично необхідними для їхньої діяльності. Про це повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник в ефірі Національного телемарафону.
Міністерка економіки Юлія Свириденко раніше наголошувала на важливості імпорту електроенергії, який надає уряд, як одного з способів запобігання можливим відключенням електропостачання особливо в разі дефіциту в енергосистемі. За її словами, попередній досвід довів, що імпорт електроенергії може забезпечити стабільну роботу промислових виробництв та підприємств, які потребують неперервного електроживлення.
Влітку Україні загрожує дефіцит електроенергії
Тим часом в "Укренерго" попередили, що влітку через російські удари, українці можуть стикатись з дефіцитом електроенергії. Про це пише видання "РБК-Україна" з посиланням на коментар директорки з комунікацій НЕК "Укренерго" Марії Цатурян.
За її словами, коли в Україну прийде спекотна погода, в енергосистемі може виникати дефіцит електрики.
Директорка з комунікацій НЕК "Укренерго" додала, що весна і літо - це період ремонтів на електростанціях, коли вони готуються до наступного опалювального періоду. Ремонтні роботи на атомних електростанціях вже розпочалися, і далі все більше і більше потужностей буде вимушено вийти в тимчасовий ремонт протягом весни і літа.