Банківська картка — платіжний інструмент, без якого складно уявити сучасний світ. Фінансові установи пропонують кілька їхніх різновидів для певних потреб та категорій користувачів. Користуватись карткою просто, адже термінали є практично в кожному магазині. Отримати її також просто, наприклад, Укрсиббанк пропонує замовити картку онлайн та забрати в найближчому відділенні. Деталі та умови на офіційному сайті у розділі cards/.
Універсальні картки
Назва говорить сама за себе — це картки, що надають можливість використовувати і власні кошти, і кредитні. Це базовий продукт будь-якого банку, який дозволяє знімати готівку в банкоматах, розраховуватись терміналом, здійснювати онлайн-покупки та перекази коштів, отримувати гроші (не зарплату). У різних фінансових установах універсальні картки можуть мати свої назви, але суть в них однакова.
Зарплатні
Рахунки, на які наймані працівники, отримують свою заробітну плату. Від попередніх їх відрізняє гарантована відсутність комісії на зняття готівки (у випадку універсальної картки все залежить від банку) та недоступність кредитного ліміту. З ними можна виконувати всі базові операції: перекази, поповнення мобільного, онлайн-купівлі тощо. Комісії знімаються за тарифами конкретного банку.
Миттєві
Віртуальні рахунки, що можна відкрити «за мить». Вони не мають фізичного носія (пластикової карти) і доступні в мобільному застосунку банка. Крім онлайн-транзакцій, ними можна розплачуватись за допомогою смартфона (гаманці Google, Apple та Samsung Pay), а також знімати готівку в банкоматах з NFC-модулем або на касі в багатьох українських супермаркетах. Очевидна перевага — швидке оформлення без візиту до відділення банку. Недоліки: залежність від смартфона, інтернету та справності банківського ПЗ.
Дитячі
Спеціальні рахунки для неповнолітніх, які можуть контролювати їхні батьки чи опікуни. Вони можуть відстежувати вхідні/вихідні транзакції та встановлювати ліміти витрат на день чи місяць. Це зручний фінансовий продукт, що дозволить безпечно познайомити дитину із банківською системою, можливостями та функціями платіжних систем. При цьому дорослому не потрібно віддавати одну зі своїх карток.
Кредитні
Дозволяють використовувати певну суму коштів, позичених в банку (кредитний ліміт). На відміну від кредиту, який треба оформлювати окремо, кошти доступні у будь-який момент. Сума визначається фінансовою установою індивідуально. До уваги беруться: кредитний рейтинг, рівень доходу, вік клієнта, сфера його діяльності тощо. Процес автоматичний. За бажанням користувач може зменшити ліміт або подати заяву на його збільшення.
Однією з переваг кредитних карт є можливість користуватися ними без застави та поручителів. Зазвичай банки пропонують пільговий період, коли відсотки за лімітом не стягуються, зазвичай 50-60 днів.