Податкова та Митна служби перевиконали план.
Підвищення податків у Кабміні не обговорюють. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до Уряду. Ця година була присвячена насамперед фінансовим справам України.
Відомо, що у другому півріччі Уряд звертатиметься до парламенту по додаткові кошти для сектору безпеки та оборони. Чи вистачає коштів на армію, говориться сюжеті "5 каналу".
Стан фінансової системи, в якій країна живе в умовах війни. Це головна тема години запитань до Уряду. Всі адресовані міністру фінансів. Чи вистачає грошей у скарбниці на фінансування війська – серед перших запитань до Сергія Марченка. Зокрема, на додаткові ₴70 тисяч для українських військовослужбовців, які боєць отримує після 30 днів перебування на першій лінії фронту. Цю норму парламент ухвалив ще у квітні.
"Чи профінансував Кабмін у повному обсязі додаткові кошти Міністерству оборони і чи є у вас інформацію про те, що бійці отримають ці кошти?", – запитав нардеп від "Батьківщини" Михайло Цимбалюк.
Міністерству оборони на цей рік виділили ₴1 трильйон 700 мільярдів. Прем'єр-міністр запевняє, що ці кошти спрямують виключно на оборонну сферу. Проте по додаткові гроші до парламенту таки прийдуть – у другому півріччі. Водночас, підвищення податків для населення Уряд не обговорює.
"Чи планує Уряд піднімати податки? Бо ви особисто обіцяли, що під час війни вони підніматися не будуть", – зауважив позафракційний нардеп Дмитро Разумков.
"Ми не починали і не обговорюємо в Уряді підвищення податків", – сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
За 5 місяців 2024 року податків надійшло із надлишком, каже міністр фінансів, бо Податкова та Митна служби перевиконали план.
Про реальний дефіцит у бюджеті на наступний 2025 рік говорити зарано, каже міністр. Показники залежатимуть від інтенсивності бойових дій. Водночас Україна отримала вже більше $11 мільярдів зовнішніх надходжень від партнерів із обіцяних 38 мільярдів.
"У доларовому еквіваленті дефіцит по зовнішніх потребах на 2024 рік складає $38 мільярдів. Ці кошти можуть бути спрямовані на закриття видатків гуманітарного напряму, оборонного сектору. На сьогодні від наших партнерів надійшло $11,8 мільярдів доларів, але хочу зазначити, що всі гроші надійшли. У нас є розрахунок. Якщо ми вчасно зможемо врегулювати впровадження всіх реформ, ухвалити усі законопроєкти, у нас кошти 38 млрд надійдуть у повному обсязі і ми зможемо закрити видатки на соціально-гуманітарному напряму", – розповів міністр фінансів.
А що робитиме Мінфін, щоб збільшити внутрішні надходження наступного року і на що витрачатиме найбільше? Про пріоритетні напрямки бюджету на 2025-ий запитали у міністра.
"Сектор безпеки і оборони буде фінансуватися пріоритетно завжди. Поки ми не вирішимо питання з російською агресією, це пріоритет перший і я не бачу жодних проблем, чому це питання не буде забезпечене. З приводу бюджету 2025 року: зарано говорити про параметри. Це питання дискутується на рівні Уряду. Враховуючи наявну інформацію, пріоритети наступного року будуть незмінні на противагу 2024 року", – зазначив Марченко.
В Уряді запевнили, що до 15 вересня законопроєкт про бюджет на наступний рік внесуть до Верховної Ради. Нині ведуть розрахунки, щоб зробити це вчасно.