Здатність бачити надає нам багато переваг: за допомогою очей ми розрізняємо світло, кольори та складаємо окремі образи в цілісну картину. На жаль далеко не кожен може похвалитися гарним зором. З кожним роком невпинно росте число людей із зоровими розладами. Так в Україні кількість людей з інвалідністю по зору щороку збільшується на 12 тис. нових випадків.
Більшість хвороб зорових органів розвиваються непомітно. Тому вкрай важливо проводити регулярну перевірку зору. Зазвичай перевіряється виключно гострота або чіткість бачення. Це дуже примітивний тест з використанням таблиць. Така методика не показує, у якому стані знаходиться зоровий апарат в цілому, а також не дає змоги зрозуміти першопричини проблеми.
Рекомендовано систематично проходити повну діагностику зорової системи. Зробити це можна у сучасному офтальмологічному центрі “Ексімер” у Києві. Висококваліфіковані офтальмологи проводять комп'ютерну перевірку на новітньому обладнанні. На основі отриманих результатів лікар-окуліст підбирає методики профілактики чи лікування.
Як часто потрібна діагностика зорового апарату
Існують чіткі рекомендації щодо проходження повної діагностики зорової системи. Спеціалісти зауважують, що варто звертатися до офтальмолога у разі:
-
погіршення зору чи виникнення неприємних больових відчуттів;
-
систематичного використання контактних лінз;
-
вагітності;
-
підготовки до мікрохірургічного втручання;
-
цукрового діабету або гіпертонічної хвороби;
-
настання 45-річного віку.
Вкрай важливо перевіряти зір дітей, оскільки розвиток зорового апарату продовжується до 18 років.
З розвитком технологій все більше професій передбачають роботу з комп’ютером. Перевірка стану зорової системи обов’язкова для людей таких спеціальностей.
Методи та обладнання для комплексної перевірки органів зору
Сучасний офтальмологічний центр «Ексімер» в Одесі пропонує своїм пацієнтам повне комп’ютерне обстеження зору. Найкращі фахівці України використовують всі відомі новітні методики перевірки стану очей та їх роботи. Діагностика проводиться з використанням більш ніж 100 тестів.
Для обстеження в центрі є сучасне обладнання з передових країн світу, а саме:
-
Авторефкератотонометр японського виробництва. На устаткуванні перевіряється рефракція ока та її відхилення, визначаються всі параметри очних яблук (кривизна рогівки, розміри зіниць тощо), виявляються порушення бінокулярного ока та фіксуються інші аномалії в роботі зорового апарату.
-
Ехоскан. Японський прилад використовується для визначення основних параметрів ока. Таке обстеження обов’язкове перед початком хірургічного втручання, наприклад, при проведенні лазерної корекції ока.
-
Оптичний когерентний томограф. Це американське обладнання для визначення захворювань сітківки ока та зорового нерва.
Для всесторонньої перевірки стану зорової системи в офтальмологічному центрі є й інше обладнання виробництва США, Японії та Німеччини.
Під час візиту кваліфікований окуліст зможе перевірити стан ваших очей дуже швидко. При цьому всі методи безболісні та безконтактні.
Як проходить діагностування зорового апарату
Якщо ви помітили погіршення зору або у вас є інші показання для звернення до офтальмолога, не відкладайте візит до спеціаліста. Запишіться на консультацію з діагностуванням зорової системи.
Під час запису попередньо назвіть причини звернення та наявні діагнози. Можливо для більш точної перевірки вам знадобиться невелика підготовка.
Під час візиту лікар проведе повне обстеження, виявить можливі патології, їх прогресування, визначить причини захворювань, а також розробить схему лікування.
В кінці прийому лікар обов’язково надає виписку з поставленим діагнозом і рекомендаціями щодо лікування та профілактики.
Вчасно проведене діагностування зорової системи — запорука вашого здоров´я. Сучасні методи та обладнання дозволяють виявити відхилення ще в безсимптомному періоді. Це збільшує шанси зберегти зір і якість життя в цілому.