В Україні більшість людей свідомо перейшли на рідну мову з 2022 року. Адже це не просто мова, а – генетична ознака, код нації, можливість самоідентифікуватися, показати свою національність. Розмовляти українською потрібно, адже це дуже важливо і необхідно.
Можна виділити кілька причин, чому потрібно вивчати мову:
- українська – це модно. Багато людей в Україні після розпаду Радянського Союзу вважали, що ті, хто розмовляє українською є простаками і вихідцями із села. Тому народ намагався десь в компанії, на роботі, у суспільстві розмовляти російською. Але тепер ми розуміємо, що українська – це модно, сучасно, креативно. Адже та людина, яка може чітко і правильно висловлювати свою думку рідною, буде дійсно виглядати сучасно, стильно і модно.
- це ознака освіченої людини. Адже відразу помітно, що той, хто добре розмовляє рідною мовою, вживає фразеологізми, мовні звороти, правильні слова привертає увагу своєю освіченістю і розумом. Чітка вимова, відсутність суржику робить особу дійсно вишуканою і стильною.
- це спосіб порозумітися. Значна частина України завжди розмовляла українською. Це стосується західних областей. Тут можна було дуже рідко почути російську. Є великі міста, де ніколи не спілкувалися російською і не дуже позитивно ставилися до російськомовних. Тому тут варто було розмовляти виключно українською. Наприклад, у місті Лева ще до 2014 року не надто позитивно відносились до тих, хто говорить російською. А тому говорити українською – спосіб знайти спільну мову з різними людьми.
- вивчити рідну мову варто хоча б з поваги до землі, на якій ти живеш. Якщо проживаєш в Україні і не говориш її мовою, то це означає лише одне – людина не поважає ту територію, на якій проживає. А отже, вона не надто і до себе гарно відноситься.
- щоб показати свою ідентифікацію. Це те ж саме, що мати своє ім’я, прізвище, інші особисті ознаки. Мова – показник того, що ви українець, адже як люди в інших країнах світу будуть знати звідки ви приїхали, якщо ви не будете розмовляти українською?
- це важливо зі сторони безпеки. Пам’ятаєте як в перші місяці війни визначали, де свій і чужий за допомогою мови? Якщо ви говорите українською – це ознака того, що ви свій, не несете небезпеки, ви – представник України. Ми всі чудово розуміємо, що засилля російської призводить до того, що країну рано чи пізно прийдуть «захищати». Адже на думку північних сусідів їхня держава закінчується там, де закінчується російська мова. Отже, це важливе питання безпеки.
- мова – серйозна зброя. Якби наша мова була непотрібною і незначимою, то чого б її забороняли 100 разів за останні 3 століття?
- Економічно вигідно. Чим більше людей розмовляють українською, тим більше іноземних компаній змушені будуть адаптувати свій продукт під Україну. А це не завжди можливо. Тому це допоможе зменшити конкуренцію для українських компаній і дозволить розвивати бізнес.
- Українська – одна з найбільш милозвучних мов світу. Нею приємно не тільки розмовляти, але й співати, декламувати вірші.
Для чого вивчати рідну мову?
Українська мова – це можливість не тільки виразити своє національне «я», а й стати частиною великого і незламного народу. Навіть, якщо ви зараз погано говорите рідною мовою, вживаєте русизми чи суржик – нічого страшного, це абсолютно нормально. Адже головне намагатися якнайбільше говорити, спілкуватися українською. Можна писати, читати нею, робити все для того, щоб вона розвивалася і ставала все більш популярною.
Не варто забувати про те, що навіть закордоном вас впізнають за мовою. Адже якщо ви приїхали як біженець до Європи, але при цьому говорите російською, то більшість людей будуть дивитися на вас з певною недовірою і здивуванням.
Тому не соромтеся вживати українську якомога частіше і користуватися нею у повсякденному житті.