Речник ВМС Збройних сил України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук пояснив в інтерв'ю Radio NV, що означає виведення Росією з Криму 50-річного сторожового корабля.
В ефірі Radio NV Плетенчук зазначив, що цей корабель є досить старим і його супроводжували кілька суден забезпечення, «ймовірніше за все, на випадок втрати ходу», розказує НВ.
«Але, тим не менш, він доволі ударним темпом дістався до Новоросійська, тому що нікому з російських екіпажів зайву годину перебувати в акваторії Чорного моря не хочеться. І, відповідно, зараз він знаходиться в пункті базування Новоросійськ», — додав речник ВМС України.
Він також розповів, що сторожові кораблі призначені для охорони водного району і виведений в Новоросійськ корабель — «доволі озброєна одиниця».
«Тому ми бачимо такий кейс, який є симптоматичним, коли Росія рятує останні свої цінні активи, тому що сторожовий корабель — це все ж таки доволі серйозна одиниця. Ви бачите, що насамперед вони вивели більш нові проєкти, наприклад, такий як [корабель] Павел Державин, який, до речі, пішов так само з двома пошкодженнями до Новоросійську, отриманими якраз на зовнішньому рейді в Криму. І зараз вони забирають вже решти цих активів, такі як п’ятдесятирічний сторожовий корабель. Відчуття безпеки, ймовірніше за все, не на тому рівні, яке дозволяє ці одиниці далі тримати в Криму», — заявив Плетенчук.
Виведення останнього сторожового корабля РФ з Криму — що цьому передувало
Раніше Плетенчук повідомив, що станом на 15 липня Росія вивела з окупованого Криму останній сторожовий корабель свого Чорноморського флоту.
За даними моніторингової групи каналу Крымский ветер, на початку 2024 року в окупованому Севастополі залишалися сторожові кораблі ЧФ РФ Пытливый и Ладный.
Напередодні дня Військово-морських сил ЗСУ, який Україна відзначила 7 липня, командувач ВМС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа розповідав в інтерв'ю Reuters, що Україна знищила або пошкодила 27 військово-морських кораблів Росії. (Ця цифра не враховує інші, дрібніші судна й човни, які РФ використовувала в Чорному морі для обслуговування своїх сил).
П’ять з цих 27 уражених кораблів були знищені морськими мінами, встановленими українськими дронами біля Севастопольської бухти, уточнив Неїжпапа.
Станом на початок повномасштабного вторгнення Чорноморський флот РФ нараховував 74 бойових кораблі, нагадували в Страткомі ЗСУ — тобто за майже 2,5 року вторгнення Україна знищила або вивела з ладу щонайменше третину ЧФ РФ.
Десятки кораблів Україні вдалося пошкодити чи затопити, використовуючи безпілотні морські дрони Магура (ГУР Міноборони), Sea Baby (СБУ) та інші подібні способи.