Корінні народи, які раніше уникали контактів із зовнішнім світом, змушені залишати свої домівки, і на те є вагома причина.
У тропічних лісах перуанської Амазонії мешкає найбільш ізольоване корінне плем'я на планеті — представники цієї громади раніше не залишали своєї домівки, проте тепер змушені переміщатися. Довгий час представникам корінного народу вдавалося уникати контактів із зовнішнім світом, але тепер, схоже, все змінилося, інформує Фокус.
На кадрах видно, як представники племені Машко Піро залишають тропічні ліси всього за кілька кілометрів від того місця, де лісозаготівельним компаніям нещодавно дозволили вирубувати дерева. Дослідники зазначають, що представники племені тривалий час уникали людей, однак тепер через вторгнення лісорубів, вони змушені прямувати до прилеглої річки Лас-П'єдрас.
За словами президента місцевої організації корінних народів FENAMAD Альфредо Варгаса Піо, ця ситуація вкотре демонструє сумну реальність, що підкреслює безжалісну жадібність людства та ступінь вирубки лісів, яка зачіпає одну з найбільших і найбільш біорізноманітних ділянок землі у світі.
Дослідники стверджують, що місцева влада, по суті, продала корінне населення племені. Ба більше, вони побоюються, що лісоруби можуть принести в громаду нові хвороби, які знищать Машко Піро. Крім того, існує загроза виникнення конфліктів між лісорубами та корінним народом, а тому вчені закликають захистити територіальні права Машко Піро законом.
Відомо, що плем'я населяє територію, розташовану між двома природними заповідниками в південно-східному регіоні перуанського басейну Амазонки. За словами іншої місцевої громади, що розмовляє спорідненою мовою, вже відомо, що Машко Піро були обурені прибуттям лісорубів на свою територію.
Дані уряду свідчать про те, що на цій території проживає близько 750 членів племені Машко Піро. Дослідники зазначають, що вони також є одним із найбільших ізольованих племен у Перу, яких налічується близько двох десятків.
❗️ New & extraordinary footage released today show dozens of uncontacted Mashco Piro Indigenous people in the Peruvian Amazon, just a few miles from several logging companies.
— Survival International (@Survival) July 16, 2024
Read the news: https://t.co/g9GrZlf3XB pic.twitter.com/fZv5rryzVp
На жаль, місцева лісозаготівельна компанія вже побудувала сотні кілометрів доріг для вантажних автомобілів. Ці дії були також схвалені Лісовою опікунською радою, яка стверджує, що така діяльність є сталою та етичною.
Вирубка лісу, як законна, так і незаконна, залишається серйозною екологічною проблемою. За даними Асоціації охорони Амазонки, тропічні ліси наближаються до "переломного моменту", коли вони більше не можуть генерувати достатню кількість опадів для підтримки своїх екосистем через вирубку лісів.