Половина літа вже позаду, тож до початку нового сезону в клубних футбольних змаганнях лишається небагато часу. Через кілька тижнів чемпіонат Іспанії, АПЛ, Серія А, Бундесліга та Ліга 1 знову повернуться на стадіони та екрани, щоб потішити вболівальників захоплюючими матчами. Ще раніше фани зможуть насолодитися іграми єврокубків, відбірковий етап яких стартував у липні.
Що ж стосується українських змагань, то цього року їх старт призначено на 3 серпня. Це на два тижні раніше, ніж в чемпіонаті Іспанії, Франції чи Англії. Ранній старт пов’язаний з тривалою зимовою паузою, яка в європейських лігах відсутня або значно коротша. Через невизначену ситуацію з Дніпром-1 Першій лізі навіть довелося синхронізувати старт з УПЛ, хоча вона планувала почати сезон раніше.
Ла Ліга починає першою, а Бундесліга 2024/2025 – останньою: стартові тури в топ-5 ліг
Провідні європейські чемпіонати визначилися з календарем нового сезону, хоча і не без труднощів. Найраніше змагання розпочне Ла Ліга, а останньою з топ-5 стартуватиме Бундесліга 2024/2025:
- Ла Ліга Іспанії – 15 серпня;
- Прем’єр-ліга Англії – 16 серпня;
- Серія А Італії – 17 серпня;
- Ліга 1 Франції – 18 серпня;
- Бундесліга Німеччини – 23 серпня.
Пізніший старт Бундесліги 2024/2025 пов’язаний з кількістю учасників турніру і коротшим календарем. Оскільки в змаганнях бере участь 18 команд, а не 20, то за сезон вони проводять на 4 гри менше. Тому німці можуть собі дозволити і пізніший старт турніру, і відносно тривалий зимовий перепочинок для гравців у січні.
Ліга 1 має проблеми з трансляторами
З топ-5 чемпіонатів французька Ліга 1 – єдиний турнір, організатори якого ще не обнародували точного розкладу матчів. Це пов’язано з проблемами, які вони мають при пошуках нового транслятора. Угода з попередніми мовниками завершилась, а укласти нову керівництву чемпіонату Франції не вдається.
Труднощі зумовлені фінансовими розбіжностями між Лігою 1 та медіакомпаніями. Організатори змагань розраховували отримати за продаж ліцензії на показ матчів значно більше коштів, ніж готові запропонувати мовники. Спочатку Ліга 1 планувала отримувати близько 1 млрд євро на рік, згодом зменшила апетити до 800 млн, але навіть така знижка не влаштувала трансляторів.
Станом на липень потенційні мовники готові запропонувати вдвічі менше, ніж хоче Ліга 1. А в такому випадку французькі клуби зіштовхнуться з суттєвим зниженням доходів, яке негативно вплине на якість змагань та конкурентоспроможність команд на міжнародній арені. Тож у якості альтернативи керівництво розглядає варіант з самостійним показом ігор за передплатою, але остаточне рішення з цього приводу ще не прийняте.
Автор ua-football: Олександр Риженко - https://twitter.com/Theryzhenko