Всі ми опинялися в подібній ситуації. Ви слухаєте, коли вам інша людина щось розповідає. Це може бути просто знайомий, з яким ви випадково зіткнулися на вулиці, або людина, з якою ви зовсім недавно познайомилися.
І ось вона закінчує говорити та чекає, поки ви щось скажете. Настає незручна ситуація. Це породжує почуття невпевненості. Нам здається, що ми недостатньо пристосовані до соціальних контактів. Однак не все втрачено. Давайте розберемося, як уникнути незручного мовчання в розмові з ким завгодно.
Чому важливо вміти підтримувати розмову?
Якщо вам незручно з кимось розмовляти, завжди легше просто сказати «мені пора» і піти геть. Проте є ряд причин, чому розмова може принести вам користь:
Нова інформація
Розмови з іншими людьми можуть принести вам нові ідеї. Коли люди діляться з вами своїми історіями та досвідом, це може змусити задуматися про власне життя і вчинки.
Нові друзі
Кожна дружба з чогось починається. Задумайтеся про своїх друзів. Ймовірно, вони не з самого початку були вашими добрими друзями, з часом ви намагалися краще пізнати один одного, що призвело до таких близьких відносин між вами.
Нові можливості
Ви ніколи не знаєте, що людина може привнести у ваше життя. Вона може дати вам пораду, якусь можливість, завдяки її у вас можуть з’явитися нові зв’язки.
Відзначати деталі та розгортати навколо них розмову
Це відмінний спосіб плавно перейти від однієї теми до іншої. Наприклад, ви говорите про житлові умови, інша людина скаржиться, що її кішка всюди залишає свою шерсть. Це хороший момент, щоб переключити розмову на домашніх тварин.
Навіть якщо інша людина нескінченно говорить на одну тему, всього одне коротке нагадування про щось дозволить вам перейти до іншої теми. Це допомагає розвинути розмову і не образити при цьому людину, адже вона перша згадала про це.
Ставити питання
Кожна людина — центр власного всесвіту. День у день він концентрується на своїх надіях, мріях, страхах. Навчіться відзначати це, так ви допоможете людині висловитися і змусите її відчути глибокий зв’язок з собою.
Вам не обов’язково втручатися в чиєсь особисте життя. Ставте відкриті питання, щоб уникнути незручного мовчання. Людина сама вибере інформацію, якою вона хотіла б з вами поділитися. Наприклад, запитання «чим ви хочете зайнятися після закінчення навчання?» краще, ніж питання «ви хочете влаштуватися в юридичну фірму?». Перше питання дозволяє відповісти на свій розсуд, друге ж може здатися поганим тоном.
Висловіться про оточення
Якщо ви відчуваєте, що розмова заходить у глухий кут, спробуйте зробити спостереження про те, що вас оточує. Наприклад, якщо йде дощ, то ви можете зробити зауваження про погану погоду. Це може послужити поштовхом для розвитку подальшої розмови.
Ви можете прокоментувати погоду, їжу або зробити комплімент людині. Це не означає, що вам потрібно починати розмову про це, це може просто стати трампліном для подальшої розмови на суміжні теми.
Залучіть третю людину
Введення ще однієї людини в розмову — хороший спосіб підтримати бесіду. Іноді намагання самостійно продовжувати розмову, може стомлювати. В такий момент буде гарною ідеєю залучити ще одну людину. Це шанс познайомити двох людей, дозволити їм поговорити, вам буде необхідно просто час від часу вносити в розмову свій внесок.
І якщо вони порозуміються, у вас буде можливість піти, якщо вам потрібно зайнятися чимось іншим.
Поділіться чим-небудь і попросіть зворотний зв’язок
У розмові повинен зберігатися баланс. Інша людина, ймовірно, хоче щось дізнатися про вас, але спілкування буде втомлювати, якщо ви будете говорити тільки про себе.
Ви можете поділитися своїм досвідом і в кінці запитати іншу людину, що вона думає з цього приводу. Наприклад, якщо вона запитає вас, чи не збираєтеся ви куди-небудь з’їздити найближчим часом, ви можете розповісти її про свої плани, а потім дізнатися, чи є у неї які-небудь рекомендації.
Наступного разу, коли ви будете спілкуватися з кимось, спробуйте підтримати розмову одним із цих способів. Спілкування з новими людьми не завжди проходить гладко, але без цього ви можете багато чого втратити.