Поповнювати запаси палива автомобілістам доводиться регулярно. При цьому, відвідуючи заправку, мало хто звертає увагу на заборонні знаки, які встановлені на території АЗС. Адже на станціях дійсно є деякі не зовсім зрозумілі правила, яких необхідно дотримуватись кожному водієві.
Про них розповів власник АЗС в інтерв'ю.
Перше, що впадає у вічі серед відповідних правил і значень, що обмежують, – це заборона на використання смартфону. Це може здатися дуже дивним з огляду на те, що смартфон у наші дні використовують як навігатор, а також засіб оплати. Тут хотілося б зазначити, що заборона поширюється лише на використання телефону як джерела розваги. Іншими словами, неприпустимо, щоб водій під час відвідин АЗС «залипав» у гаджет, не реагуючи на навколишнє оточення.
Така заборона пов’язана з економією часу при відвідуванні заправки, щоб унеможливити утворення черги. На багатьох АЗС діє рекомендація торкнутися машини на момент виходу. При цьому торкнутися необхідно саме металевого елемента кузова. Ця рекомендація пов’язана зі зняттям статичної напруги, що утворюється на корпусі будь-якої машини у процесі пересування. Торкаючись до кузова, автолюбитель знімає цей статичний струм. Отже, знижується ризик займання парів палива.
Також на будь-якій АЗС передбачена заборона на гучну музику та подачу звукових сигналів. Це обмеження більше пов’язане не з безпекою відвідувачів, а зі створенням комфортної атмосфери, щоб клієнти не втікали в пошуках іншої заправної станції. У цьому випадку можна згадати про заборону відвідування АЗС з тваринами. Це зроблено з метою скоротити час відвідування станції, а також, щоб не створювати зайві перешкоди для інших потенційних покупців палива.
Ніхто не каже, що автоаматор не може відвідати АЗС із собакою чи кішкою, що розташувалися у салоні транспортного засобу. Заборона діє саме на вихід із машини разом із твариною. Є на заправних станціях та інші обмеження, дізнатися про які можна із правил, що діють на АЗС. Ознайомитись з ними може будь-який відвідувач. Відповідний бланк в обов’язковому порядку розміщено на стійці з інформацією та зазвичай продубльовано в інших видимих для відвідувачів місцях.