Лідери європейських країн поки побоюються можливого відправлення своїх солдатів в Україну.
Європейські країни можуть обговорити можливість відправки європейських миротворців в Україну, передає Politico.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що чутки про допомогу Росії від КНДР вимагають більш рішучих дій від партнерів України. "Якщо інформація про те, що російські каральні загони оснащені північнокорейськими боєприпасами та військовослужбовцями, підтвердиться, нам доведеться повернутися до "європейських чобіт на українській землі" та інших ідей, запропонованих Макроном", - сказав він.
Голова МЗС Литви додав, що Європа продовжує діяти пасивно. Проте він упевнений у здатності союзників України вжити всіх необхідних проактивних кроків для вирішення конфлікту.
У лютому 2024 року президент Франції Емманюель Макрон висунув ідею розміщення французьких військ на території України. Канцлер Німеччини Олаф Шольц швидко відкинув це, заявивши, що "жодних сухопутних військ і солдатів на українській землі, відправлених туди європейськими країнами або державами НАТО, не буде".
За словами анонімного консервативного депутата ЄС, у Європі розглянуть можливість відправки миротворців в Україну тільки після завершення війни. Європейські політики не хочуть допустити ескалації конфлікту.
Західні чиновники зазначили, що якщо інформація про відправлення військових КНДР в Україну підтвердиться, це означатиме серйозну ескалацію. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель-Барро підкреслив, що такий сценарій "виведе конфлікт на новий етап".
Західні союзники України стурбовані повідомленнями про те, що Північна Корея відправляє тисячі своїх солдатів на допомогу Росії у війні проти України. Попри це, міністр оборони США Ллойд Остін і генсек НАТО Марк Рютте відмовилися підтвердити пряму участь Пхеньяна в конфлікті.
Ці чутки також не підтвердили міністри оборони країн G7 під час зустрічі в Неаполі на вихідних. Проте Україна та Південна Корея заявили про те, що Пхеньян уже відправив у РФ близько 12 000 солдатів.