При висаджуванні озимого часнику немає потреби поспішати. Краще це зробити пізніше, ніж раніше.
Часник, висаджений під зиму, виростає із більш соковитими зубчиками та відрізняється більшим розміром. Один із важливих етапів підготовки озимого матеріалу — обробка перед посадкою.
Як обробити озимий часник
Існує безліч різновидів обробки, які практикують дачники та городники. Будьмо відвертими, не всі з них варті уваги. Наприклад, можна зустріти поради щодо замочування у соді, марганцівці чи перекису водню. Цього не варто робити.
Для дезінфекції проти хвороб грибкової та бактеріальної природи краще за все замочувати у препараті під назвою «Фітоспорин-М». До складу засобу входять також в складі ГУМИ добрива. Також обробка цим препаратом допоможе часнику швидше вкорінитись.
Часник занурюють у розчин на одну добу. Для посилення дії можна додати бор та цинк. На 1 л препарату додають 0,5 ч.л. борної кислоти та 0,5 ч.л. сульфату цинку.
Коли висаджувати
Озимий часник висаджують за три тижні до настання холодів. За цей час рослина встигає пустити коріння та вкорінитись у ґрунті. Обирайте для висадки високі та сонячні місця. В жодному випадку не обирайте ділянки, які були оброблені гноєм протягом останніх 3 місяців.
Є також певні рекомендації щодо попередніх культур, які росли на потенційній часниковій грядці. Якщо на ній росли морква, цибуля, картопля, буряк та редька, варто змінити локацію. Найкраще садити часник після квасолі, гороху, перцю, кабачків, гарбузів, огірків, пшениці.