Для профілактики повторного інсульту треба обов’язково контролювати тиск і намагатися вести активний спосіб життя, упевнені нейрохірург Артур Ванг та невролог Ентоні Кім.
За словами Ванга, регулярна фізична активність зупиняє накопичення бляшок холестерину в артеріях і дозволяє уникнути їх закупорки. Лікар рекомендував для профілактики будь-яких проблем із серцем приділяти вправам щонайменше 30 хвилин п’ять разів на тиждень. Це можуть бути прогулянки, пробіжки, катання велосипедом, робота в саду або групові тренування.
Ще однією звичкою, що дозволяє знизити ризик повторного інсульту, нейрохірург назвав регулярний профілактичний огляд. За його словами, факторами ризику розвитку цієї патології є надмірна вага, високий рівень холестерину та цукру в крові, гіпертонія. Якщо людина ігноруватиме диспансеризацію, вона може ніколи не дізнатися про перевищення цих показників.
Також Ванг закликав тих, хто переніс інсульт, обов’язково дотримуватися дієти і в обмежених кількостях вживати в їжу насичені жири, цукор і сіль. Раціон має бути багатий на свіжі фрукти, овочі, рибу і невелику кількість м’яса, зазначив він.
Невролог Кім назвав обов’язковою умовою профілактики серцево-судинних захворювань регулярний контроль кров’яного тиску, оскільки гіпертонія — один з головних факторів ризику розвитку інсульту. Крім цього, за словами лікаря, варто кинути палити та обмежити вживання алкоголю. «Ці звички напевно збільшують ризик інсульту та серцевих захворювань, якщо вже на те пішло. Вони призводять до звуження кровоносних судин, що, зрештою, може заблокувати приплив крові до частини мозку, що, по суті, і є інсультом», — підсумував Кім.